Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexia után már elértem a...

Anorexia után már elértem a célsúlyom de még mindig vannak falásrohamaim, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mit tegyek? Félek, hogy túl sokat hízok... Nehezen tudok leszokni a hashajtókról is. 15 L

2018. febr. 12. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor még nem biztos, hogy túl vagy az anorexián. A célsúlyodat te magad jelölted ki (mert általában az mindig túl alacsony), vagy orvos javasolta?
2018. febr. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ne egyél sokat!
2018. febr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az orvosom jelölte ki a BMI-m alapján
2018. febr. 12. 21:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt kezelte valaki, ami miatt anorexiás lettél?

(pl.: érzelmi veszteség, szeretethiány, stb.)

2018. febr. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Többen is kezeltek de leginkább perfekcionizmus, nem fogadtam el magad, különbözés a többiektől..
2018. febr. 12. 21:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos a falasrohamok nem mulnak el. Nem sulytol fugg, bar sokan azt mondjak. De tapasztalat: nem muszaly "idealis" testsulyunak lenni (mi is az vajon? mindenkinek mas). En 14-es BMI-vel ugyanugy faltam/hanytam, mint 19-essel mostanaban. Ezt talan sosem tudod lekuzdeni mar. Ez nem fizikai gyogyultsagtol fugg hanem lelki. Ha egy jo szakember fogalkozik veled, elobb utobb latni fogd, esszerutlensegeket csinaltal anorexias korodban es megtanulsz erosebbnek lenni. A falas egy rossz szokas, mint a cigaretta, nem kell a szervezetnek de mar raszokott. Harcolnod kell a kesztetes ellen! Ugy ahogy anno a kajalas ellen harcoltal, ugy most nem magatol az evestol, most a tulevestol kell tartozkodnod. Csak sajna nagyon nehez megmondani, mikor mi a megfelelo, meg nem veszelyes mennyisegu kaja. Minden etkezeskor figyeld a szervezeted, mennyi a meg eleg, mennyi ami mar tul sok! Ha lehet egyutt egyel masokkal, annyit fogyassz csak, amennyit kiszedtel es utana ha tudsz moss fogat vagy ragozz, jeleket kuldve a gyomrodnak, hogy vege az eves idejenek. En imadom a salatakat, a parolt zoldseget, a gyumolcsoket...ezek kivalo rostforrasok is es "tanyerfeltoltok" azaz nem nez ki hulyen egy darab sultkrumpli es hus a tanyerodon ha van mellette egy jo adag zoldseg korites :) A hashajtokrol is segit leszokni, hiszen sok-sok rost van bennuk, nem lesz gond a szekelessel sem! Kitartas, bar tudnek jobban segiteni, anno en nem kaptam tamogatast mikor nekem kelett volna! Ha barmi kerdesed van, irj nyugodtan! Sajnos az a gyogyulas szakasz ilyen. Lesznek idoszakok amikor nehezebb lesz, lesznek idoszakok, mikor konnyebb de tarts ki.
2018. febr. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!