Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől vannak falásrohamaim?

Mitől vannak falásrohamaim?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok, 177 cm és 59 kg. Régebben is voltak falásrohamaim, de nem állandóan, azaz idővel elmúltak. Most ismét előjött, 1-2 hete, de most sem minden nap. Inkább este, éjszaka tör rám éhségérzet, akkor is, ha előtte rendesen vacsoráztam. Ilyenkor muszáj ennem, szinte mindegy, mit. Ilyenkor kevésbé válogatok, előfordul az is, hogy nehéz ételt veszek magamhoz, de nem érzem rosszul utána magam. A testsúlyommal sohasem voltak problémák, inkább túlzottan vékony voltam. A falásrohamaim is sem nőttem testsúlyilag, de nem tudom, megmarad-e, mert nem szeretnék elhízni, de fogalmam sincs, mit tegyek ellene, vagy, hogy miért van.

2015. máj. 1. 21:01
 1/2 A kérdező kommentje:
Elnézést, elírtam: A falásrohamaim alatt sem nőttem testsúlyilag.
2015. máj. 1. 21:02
 2/2 anonim ***** válasza:

1. oka, hogy ebben a világban emlős testben élünk. A fő törvényeket ismerjük: biokémiai folyamatok bizonyos irányba csak energia befektetéssel játszódnak le. A testünk fizikailag pedig biokémiai folyamatok során működik, látszólag anyagi. Tehát kalóriát kell bevinni (a legtöbb esetben) a működéséhez. Ehhez segít az éhségérzet, ha kajához jutsz akkor pedig a falásroham.


2. ingadozó vércukorszint, rossz étrend is okoz falásrohamokat

3. pszichés dolgokat is levezetünk olykor evéssel (vagy zabálással)

2015. máj. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!