Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy alszok 12...

Miért van az, hogy alszok 12 órákat és mégis fáradt vagyok mindig?

Figyelt kérdés
Hétvégente 12 vagy akár többet is alszok. Hétköznap is 9órákat,ha felkelek szinte ugyan olyan fáradt vagyok mint mielőtt lefeküdtem és simán tudnék tovább is aludni ha nem kellene dolgozni mennem..Nagyon hangulatváltozós vagyok de kb 90%ban mindig nyomott,szomorú,csalódott.. Emberek közelében nem érzem jól magam,levegőért kapkodok mikor velük beszélek,remegek a hangom is néha és nagyon "szégyenlős" vagyok. Depresszión kivül lehet más is? csak mert én is tudom,hogy az vagyok..

2018. febr. 13. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet vitamin hiány is. Próbálj jobban odafigyelni az étkezésedre és szedj multivitamint. Plusz alvásnál a rendszeresség lenne a legjobb. Próbálj meg ugyanakkor lefeküdni és felkelni. A túlalvás sem jó. a 9 óra még ideális, a 12 már nem. Az alvásod milyen? Milyennek látod reggelente az arcod, kipihentnek vagy nyúzottnak?
2018. febr. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy alvási apnoe. A depressziót is az okozhatja.
2018. febr. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az állandó fáradtság jele lehet vashiány is.
2018. febr. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
se 9 se 12 óra nem megfelelő. 7-8 óra az egészséges egy felnőtt embernek. próbáld meg rendbe tenni az alvási ciklusodat
2018. febr. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

Ha túl sokat alszol, akkor nem tudsz elég mélyen aludni és ezért nem pihened ki magad, a 7-8 óra a megfelelö alvásidö.


Emellett a szobádat szellöztesd ki elalvás elött, legfeljebb 20 fokot tarts ott és megfelelöen párásítsd a levegöt - akkor ki tudod majd pihenni magad

2018. febr. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hiaba probalok felkelni nem megy max annyira van erom hogy 1oraval kesobbre allitsam az ebresztot
2018. febr. 13. 23:17
 7/8 anonim válasza:

Próbáld ki ezeket, nekem működik:


Legfontosabb: Igyál napi 2 liter VIZET, már reggel a felkeléstől kezdve! Ne csak akkor amikor szomjas vagy. Ha kell, szerezz egy 2 literes palackot és akkor látod, mennyit kell még innod.


Reggelit se hagyd ki, mert akkor is fáradt leszel ebédig.


Ne 12 órát aludj, hanem inkább 8 óra körül!


Nekem az is segített, hogy elkezdtem napi szinten edzeni. Jobban alszom tőle, és nap közben is energikusabbnak érzem magam.


Ha gondolod, szedhetsz vitaminokat, étrend kiegészítőket is. Én omega-3 kapszulát szedek, és úgy érzem az agyam jobban működik tőle (lehet csak placebo, de lényeg hogy jobb lett tőle).

2018. febr. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Lehet, hogy az a problémád ami nekem, mert amit leírtál mind igaz rám is. Nekem egy gerincprobléma miatt kevesebb oxigénhez jut az agyam és emiatt folyamatosan fáradt vagyok, de gyógyítható. Néhány hónapja viszont nem gondoltam, hogy bármi bajom lenne, mert nekem ez az állapot volt a normális.
2018. febr. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!