Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, akinek sikerült...

Van itt olyan, akinek sikerült már megbírkózni a hosszú, hirtelen jött pozitív stresszel? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Tavaly augusztusban pályáztam meg egy állást, amit sikeresen meg is kaptam azonban nagyon hirtelen azon kaptam magam,hogy már előléptetésről esett szó és én tréningeken,vizsgákon átrágva magam meg is kaptam. Az eddigi életem teljesen megváltozott, kiskoromtól kezdve egyedül nevelt édesanyám és nem volt soha sok pénzünk, mindig azt láttam, hogy anyu ezerrel számolja a pénzt, hogy jusson számlákra, kajára és folyamatosan stresszelt, hogy mi lesz velünk. Hónapról hónapra éltünk egy lepukkant kis panellakásban ketten, gyerekkorom óta nekem ez az élet égett bele az agyamba. Talán 2x voltunk nyaralni és sosem mentünk kultúrális programokra, mert nem tudta megfizetni. Most viszont én hirtelen pár hónap eltelte alatt olyan pozícióba kerültem, hogy annyit keresek, amennyit elképzelni se tudtam volna magamnak, hogy egyszer sikerülni fog. A vállalatnak köszönhetően olyan plusz juttatásokat kapok,hogy el sem merem hinni. Viszont amióta anyagilag ilyen stabil helyzetbe kerültem egyszerűen nem bírok lenyugodni. Olyan mintha mindig 200%-on pörögne az agyam és a testem. Először baromira imádtam, hogy ilyen állapotba kerültem most viszont már 2 hónapja ilyen vagyok és fáradok. Éjszakánként már többször vagyok fent, mint alszom ezért félek,hogy az egészségem rá fog menni. Napközben nem vagyok ezmiatt fáradtabb, mivel folyamatosan pörgök de tudom,hogy ez így nem mehet sokáig. Voltam már háziorvosnál, aki enyhe altatót adott de abbahagytam a szedését, mert ugyanúgy felébredtem éjszaka és rémálmaim voltak tőle. Aki volt már hasonló helyzetben,hogy hirtelen pozitívan felfordult az élete, az addigi minta, ami végigkisérte a felnőttéválás során, eltűnt és ilyeneket tapasztalt magán, hogy lépett túl rajta?Előre is köszönöm annak, aki idejét a nekem való segítésre áldozza!
2018. febr. 19. 11:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Tanácsot adni nem tudok, vekem pontosan az ellenkezője történt. Gyerekkor anyagilag szuper volt, külföldi nyaralások, nagy ház, stb... Sokáig azt sem tudtam, hogy létezik olyan, hogy szegénység.. Aztén elköltöztem otthonról, dolgoztam, majd született két gyerekem. Az egyikőjük autista, így nem tudtam visszamenni dolgozni, és ráadésul továbbra is albérletben élünk. Volt olyan időszak, amikor 1 évig a férjem is munkanélküli volt. Azóta is annak az adósságait nyögjük. Gyakorlatilag 12 éve megy a kuporgatás, és nem látom a kiutat.

Annyit mégis tudok mondani, hogy a jót könnyebb megszokni :D

Ha eleinte soknak találod a fizud, akkor egy részét mindig tedd bankba pl.

Tűzz ki reális célokat, hogy a maradékkal mit akarsz kezdeni. Nyilván a rezsi,benzin, stb.. fix. Kpnnyen el tud szaladni a ló, ezért mindig gondold át, hogy mi az, amire valóban szükséged van!

Egy idő után megszokod, hogy nincs anyagi problémád. Addig meg belefér a kattogás. Bár, ha felébredsz, figyelheted éjszaka a légzésed is. Én az anyagi problémák miatt szoktam felriadni, ilyenkor monsogatom, hogy be-ki és lassan lélegzem. Ez szokott segíteni.

Neked gratulálok, hogy ilyen ügyi vagy!!

Amúgy meg pszichológust is kereshetsz, az sosem árt!! :)

2018. febr. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocsi az elírásokért, telefonról mindig így jön össze :D
2018. febr. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mielőbb hozzá kell szokni. 2 hónap nem sok idő. Majd 1 év múlva kezdj rajta gondolkodni, ha nem változik. Simán hozzá lehet szokni. Élvezd az életed:)
2018. febr. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!