Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egyre többször gondolok...

Ha egyre többször gondolok arra, hogy öngyilkos leszek akkor előbb-utóbb tényleg be fog következni?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok fiú, és mostanában tényleg csak rossz történik velem, amit nehezen viselek mert egy nagyon gyenge és érzékeny ember vagyok. Az egyetemen is megbuktam már az egyik B vizsgán is, hiába tanultam rá három hetet folyamatosan mégse ment pedig ez még csak a második év első féléve volt. Úgy érzem nem vagyok hozzá elég okos, de mást nem is tehetnék itthon a faluban. Nincs semmilyen munkalehetőség, gazdagok sem vagyunk, gyárakba nem fogok elmenni. Külföldre egyedül csak így megint nem mehetek el, mihez kezdenék ott magamba az ismeretlenbe? Egyébként sem engednének el itthonról. Szerelmi életem megint csak romokban. Barátnőm nem is volt eddig, ami szintén aggaszt nagyon, de már a második lány is kidobott azok után, hogy szerintem minden a lehető legjobban alakult, többre nem lettem volna képes. Ez most szintén nagyon megviselt. Semmiben sem vagyok jó, egyszerűen nincs így kedvem élni, hogy egy semmirekellő vagyok, és amilyen jól kezdődött, és jó volt az életem, ami idáig tartott most annyira rossz felé halad. Éjszakákon át sírok mikor belegondolok a dolgokba.

Eddig meg sem fordult a fejembe ilyesmi, és nem is értettem azokat az embereket akik eldobják maguktól az életüket, de most már megértem. Most elég gyáva vagyok megtenni, de az ilyen nehéz pillanatokban egyre többször kacérkodom a gondolattal. Vajon ha már ennyi így kikészít akkor ami ezek után fog jönni még jobban ki fog? Vagyis egy rossz pillanatban majd megölöm magam?



2018. febr. 20. 15:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

na, szedd össze magad!

pihend ki magad és folytasd a tanulmányaidat

2018. febr. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ki vagyok pihenve, és nincs kedvem folytatni mert semmi értelme ha csak megbukok. Kínlódjak megint egy félévet végig csak azért, hogy majd a végén megint ez legyen?
2018. febr. 20. 15:38
 3/11 anonim ***** válasza:
14%
ha nem vagy vallásos könnyebben megteheted, remélem hiszel Istenben, és tudod, ha megölöd magad sokkal rosszabb helyzetbe kerülsz, mint itt valaha is kerülhetsz
2018. febr. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ez nem épp olyan kis probléma mert ettől függ mindenem, semmi mástól. Igen ennyire, tényleg nem tudom, hogy kezelni mert ezt már jól nem is lehet.

Nagyon vallásos nem vagyok, de igen hiszek Istenben, és tudom a következményeket a vallás szerint. Na és ha ez a sorsom? Más ember is járt már így.

2018. febr. 20. 15:44
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Válassz másik szakot, ami jobban megy, vagy halassz és addig keress melót, ami leköt. És ne reagáld túl a problémákat, az van másnak is, kösd le magad mással a tanuláson kívül.
2018. febr. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nincs másik szak, és nem is akarok megint mindent elölről elkezdeni. Komolyan, nincs akaraterőm semmihez. Ami hobbit eddig űztem most ahhoz sincs kedvem, nem is tudnám jól csinálni ha folyton ezek járnak a fejembe.
2018. febr. 20. 15:47
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha kétszer se mentél át a vizsgán, akkor át kell gondolni, hogy biztos a téged legjobban érdeklő területet választottad-e, nem kellene-e más jellegű tanulmányokat folytatni, bár még egy harmadik próbát azért megér, van, akinek harmadszorra sikerül.

Barátnőd majd lesz, neked kell keresni az alkalmas jelöltet és kezdeményezni. Nem fog rögtön összejönni, ez így megy.

Magadat ne szidd és ne nevezd semmirekellőnek, mert ennek semmi értelme nincs. Nem visz előre. Lehet, hogy nem vagy Einstein, de hülye se, hiszen felvettek az egyetemre.

Nem találod viccesnek, hogy nem mehetsz külföldre, mert a szüleid nem engednek, de közben az öngyilkosságon elmélkedsz? A túlvilág egy kicsit messzebb van, mint a külföld, úgyhogy ezt a szüleid még annyira se értékelnék.

Tartsál kapcsolatot emberekkel: barátokkal, rokonokkal, ismerősökkel, találj magadnak hobbit. Ez az élethelyzet fényévekre van a reménytelentől!

2018. febr. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Érdekelnek a válaszok, csak nem az olyanok, hogy szedjem össze magam meg folytassam a tanulmányaimat? Folytatnám ha lenne mit. Egyébként is most ezért amúgy sem fognak elengedni sehova, nem csinálhatok majd semmit, amit szeretnék akkor mi a franctól legyek boldog meg feltöltődött?
2018. febr. 20. 15:53
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
20 éves vagy, nem a szüleid engedélyétől függ, hogy hova mész. Felnőttél, és ezt az állapotodat érvényesítsd. Innentől kezdve nem megkérdezed, hogy valahova elmehetsz-e, hanem közlöd, hogy elmész. Másképp fognak hozzád állni ők is, ha azt látják, hogy te magad is elhiszed, hogy felnőtt vagy. Téged a szüleid nagyon lenyomnak. Szerintem a semmirekellőséget is ők szuggerálják be neked. Nem kell elhinni. Csak még ők nem értek meg arra, hogy tudomásul vegyék, hogy az ő életük is egy új szakaszba lépett.
2018. febr. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
itt a 3 sok ateista pontozzatok csak lefele hajrá:D
2018. febr. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!