Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Többször is öngyilkos akartam...

Többször is öngyilkos akartam lenni de senkinek nem merem elmondani mit tegyek?

Figyelt kérdés

7 éve küzdök ezzel a problémával.Sokan nem értenek meg ezért se beszélek róla senkinek mert csak elitélnek.

A szüleim 5 éves koromban elváltak de nem ez váltotta ki a problémát de ebből adodik.A válás oka az volt hogy anyám alkoholista.Mivel apám le mondott rólam ezért nála maradtam mindenféle bírósági tárgyalás nélkül.

Nem anyámmal van a probléma mert ő szeret hanem a jelenlegi élet társával.Egyszerűen tönkre teszi az életemet.Anyám pedig nem hisz nekem amikor elmondom neki miket tesz velem.

Nagyon sokat vagyok vele otthon egyedül.Nem egyszer próbált már megerőszakolni ha élén próbáltam állni akkor elég szépen megvert többször voltam kórházban is ez miatt.Akárhányszor merek beszélni róla pluszba még verést kapok nem csak tőke hanem anyától is állandóan kiabálnak velem.Azt éreztetik hogy egy hatalmas hiba vagyok .

Nem egyszer próbáltam meg öngyilkos lenni külön ő módszerekkel de mint mondanom se kell azért is kaptam.

Nem érek ezzel senkihez sem fordulni.Komolyan meg akarok halni mert nincs értelme élnem nem is akarok élni.16 éves vagyok de úgy érzem hogy fel fogom adni.Sem pszichológushoz sem pszichiáterhez nem akarok menni mert nem segítene csak ártana.

Mit tegyek ?



2017. aug. 30. 09:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%

"próbált már megerőszakolni" "anyám alkoholista"

Ez óriási baj! Van olyan tanár akihez bizalommal tudnál fordulni? elmondani és ő ismeri a környezeted -

keresné a megszabadulást ebből a helyzetből!

Apukáddal nem tudnád megbeszélni, hogy mentsen ki ebből a helyzetből?

2017. aug. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
47%

A pszichológus/pszichiáter igenis segíteni tudna, ha anyádék nem tudnák, hogy odajársz.

De ha nem is ilyen emberekkel, de valakivel meg kell oszd ezt négyszemközt. Ha senkinek nem beszélsz róla, akkor tényleg nincs kiút.

Rendőrségnek is lehetne szólni egy felnőtt segítségével, mert ami veled történik, az családon belüli erőszak, és csöppet sem játék.

2017. aug. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
Nagyszülők, apád nem tudnak segíteni? Vagy beszélj az osztályfőnököddel. El kell költöznöd onnan!
2017. aug. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
Akár háziorvosnak is mondhatod, ő majd továbbküld ahová kell. Ne hagyd magad! Nehogy már eldobd ezt az előtted álló rengeteg évet, mikor van kiút ebből! Csak szólj valakinek, ez nagyon fontos.
2017. aug. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%

Nincs az iskolában pszichológus, akihez az anyukád tudta nélkül tudnál eljárni?

Segíthet Ő...

2017. aug. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Látszik a leveledből a segély kiáltásod.. Tudom milyen bántalmazó családban élni, de nem szabad ezt hagyni. Ha tudsz fordulj egy rokonodhoz..

Egyébként nem rég tettem fel kérdést ezen az oldalon családon belüli erőszak miatt. Kaptam egy linket, ezt nézd meg, ide tudsz írni, válaszol egy szakember 2 napon belül. És nem kell megadnod az eredeti nevedet, olyan jelszót kell kitalálnod amire senki nem jöhet rá.. nyugodtan írhatsz nekik válaszol valaki.. és megpróbálnak segíteni valahogy..


[link]

2017. aug. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék pszichológushoz sem házi orvoshoz fordulni már próbáltam pszichiáternél voltam az öngyilkos kísérletek elkerülésére fel írt mindenféle Anti depreszánst .

Az osztály fönökömmel nem jó a visszonyom tuti ki küldené a gyámügyet ami miatt megint csak én járnék rosszul.Apamat nem érdeklem.A nagyszüleim pedig nem élnek.Meg amúgy se költöztetnék el mert anyám tenné érte hogy vissza vigyen még megteheti mivel ő a gyámom.

Ezért is nem tudom mit csináljak .

2017. aug. 30. 14:55
 8/14 anonim ***** válasza:
"Apamat nem érdeklem." De tud róla Apád, hogy milyen nehéz helyzetben vagy??? Beszélj vele!! Ez nem maradhat így.
2017. aug. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem tud róla hogy milyen helyzetben vagyok amióta új családja van én teljesensgszüntem neki a telefont sem hajlandó már egy éve felvenni szóval esélyem sincsen hogy elmondjam neki
2017. aug. 30. 15:41
 10/14 anonim ***** válasza:

pedig szerintem hozzá fordulj - mert nagyon is érthető, hogy Apád egy alkoholista és egy gennyes szart választó nő elől elmenekült - de te bajban vagy, és valószínű megértené.

Az osztályfőnökön kívül is vannak tanáraid, azok közt sincs egy se, akiben bízol?

"megvert többször voltam kórházban is ez miatt"

-emiatt már tudnia kellene a gyámügynek rólad!!! látlelet feljelentés is kell ilyenkor!

2017. aug. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!