Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok? Kihez...

Depressziós vagyok? Kihez forduljak ilyenkor?

Figyelt kérdés

Már egy ideje, minden este csak úgy elkezdek sírni, hogy semmi nem jó, félek, hogy elveszítem a barátnőmet, egyfolytában pörög az agyam, állandóan szomorú, lehangolt vagyok, semminek nem örülök, lefekvés előtt imádkozom, hogy reggelre ne kelljek fel meg ilyenek, nem tudom mi történik velem?

Nem merek senkinek erről beszélni, itthon se, barátoknak se, barátnőmnek se.

Pszichiátriai ambulanciára tudnék menni? vagy előbb háziorvoshoz forduljak? és ő majd elirányít?

csak a háziorvosommal jóban vagyok, félek elmondani neki, meg cikinek tartom.



2018. febr. 24. 19:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló szituban vagyok, aggódok a barátnőm miatt, a jövő miatt és mindent túlgondolok. Jövőhét kedden megyek pszichológushoz, előtte is voltam már másiknál, de nem sokat segített.

Az a baj, h elmondod valakinek, h pszichológushoz jársz, akk egyből azt hiszik bolond vagy. Közbe csak segítségre van szükséged. Beszélj a barátnőddel róla, h nem érzed jól magad, aggódsz és félsz, h nem tudsz megfelelni neki. Ő vagy támogat vagy ha nem, akk nem kár érte.

Ha gondolod írj rám, én se tudok örülni semminek se - ha megnyerném a lottót se lennék boldog.

22/F

2018. febr. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan menj a háziorvoshoz, lehet, hogy már egy beszélgetés is továbblendít. Hallott ő már olyanról, az orvos azért van, hogy segítsen. A pszichiátriát jobb lenne kihagyni, mert ők rögtön gyógyszert adnak. Vagy hívd fel a Kék vonal ifjúsági segélyvonalat (valószínűleg nem jön be elsőre, mert sokan hívják őket, de élőben chatelni is lehet velük.)Vagy menj az iskolapszichológushoz. Jobb lenne, ha kibeszélnéd, mert már meg is szabadulnál tőle. Jön a tavasz, az időjárás is rásegít. Gondold át, hogy van-e alapja a barátnőd elvesztésétől való félelemnek. Rá fogsz jönni, hogy nincs. Valószínűleg a kamaszkor testi változásai okoznak ilyen hangulatváltozásokat.
2018. febr. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!