Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok, mit...

Depressziós vagyok, mit csináljak?

Figyelt kérdés

15 éves, depressziós fiú vagyok, sosem voltak barátaim szóval ez nem a depresszió miatt van.

Kb fél éve depressziós vagyok.

Mindenből bukásra állok, és lehangolt, sivár, unalmas vagyok, semmihez nincs kedvem, a depresszió összes tünetét tapasztalom, és pár napja már az emberek és lányok is kevésbé érdekelnek.

Szorongáscsökkentőt, és gyógyszert depresszióra, ami hatott, de visszaestem.

Mit csináljak? Segítsetek.


2018. febr. 25. 18:10
 1/5 anonim válasza:
78%
Mindenképp oldd meg, hogy a kedved jobb legyen és kevésbé legyél depressziós. Más nem fog neked barátokat szerezni szóval ahhoz is kell bátorságot összeszedned, mert azért az igaz barátok nagyon sokat tudnak segíteni mind önbizalom- mind tanulásügyben. A jegyeiden el kell pedig dolgozni, mert a jövőd a tét. Tudom ez így egyszerre nehéz, ezért napról napra próbálj tenni a változás érdekében. Pszichológus se érne semmit ha te nem akarnál változtatni
2018. febr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha akarsz változtatni, segít a pszichológus. Nyílj meg a szüleidnek és kérd a segítségüket, de az iskolapszichológushoz végső esetben magad is elmehetsz. Bár a kérdésed végéből úgy veszem ki hogy valakinél voltál már...?

A lényeg, hogy a szakemberrel nem elég beszélgetni, ha feladatot ad, meg kell csinálni, igyekezni kell. De ha már ide ki tudtál írni egy kérdést, akkor van akaratos változtatni. Gyűjts erőt és csináld!

Tudom, hogy parancsra ez nem megy, de neked kell elkezdened - mert te tudod elkezdeni, és el tudod kezdeni.

Nem egészen hasból beszélek, millió módon érzem rosszul magam, csak az én bajomnak még nem találtunk címkét. De lehet tenni a javulásért. A barátok sokat segítenek, és akárhol, akárhogyan, véletlenül is találkozhatsz valakivel akivel egy hullámhosszon vagytok.

2018. febr. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. Nem tudok barátokat szerezni, próbáltam, évekig, de nem ment. Sulin kívül senki nem akar látni, általánosban is ez volt.

2. Konkrétan hogy változtassak? Sportolni nem tudok, mert égészségügyi problémáim vannak.

3. Nem megy a tanulás, próbálkozom, de fél év alatt egy anyagot sem értettem, bemagolni meg semmi értelme,ha nem értem.

2018. febr. 25. 18:32
 4/5 anonim válasza:
100%
#1 vagyok és sose szabad feladni. Menni fog a tanulás csak mondjuk most nem olyanok az anyagok amik érdekesek lennének. Én is voltam depressziós és tényleg a sport segített, holott előtte évekik nem tesizhettem. Megértem, hogy vannak e.ü.problémák, ezért nem is akarnám erőltetni. Néha ma is visszaköszön a depi, de mivel én már harcoltam ellene, így nem tart sokáig. Hidd el, hogy jobb lesz és tényleg az lesz. És mégegyszer: Sose add fel!
2018. febr. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha találnál egy olyan embert akivel tudsz beszélgetni erről, támaszkodni rá sokat segítene. :)
2018. márc. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!