Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rokkantak: milyenek a pesti a...

Rokkantak: milyenek a pesti a bizottságok? Nemsokára megyek felülvizsgálatra. Mentális betegséggel. Depresszió, kényszer, skizofrénia. Jobban nem vagyok, nem vesznek fel sehova, alig tudok kimouzdulni. Mire számítsak?

Figyelt kérdés

2018. febr. 28. 12:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
61%
Nekem sima skizóra adtak 40-50%-ot, és kaptam pár tízezer forintot havonta, ha nem dolgoztam. Kezdetben még 66%-ot adtak. Erre is meglesz akkor min. az 50%. Egy időben elég szemetek voltak, mikor mindenkinek kevesebbet akartak adni kormányunk jóvoltából. Én is egy ilyen embernek sem nevezhető személynél voltam, sértegetett, meg mondta hogy az evéstől híztam 20 kilót, nem a gyógyszertől... De aztán reklamáltam, és normálisan megvizsgáltak.
2018. márc. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hasznosak. Sokat segítenek. Budapesten a pesti részen milyenek a bizottságok? Az egyik orvosom bemószerolt már korábban is, hogy szimulálok. Pedig tényleg beteg vagyok. A többi orvosom is ezt mondja.
2018. márc. 13. 13:46
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Bizottsága válogatja. Nekem az elmúlt majd' 10 évben volt kb. 4 vagy mennyi felülvizsgálatom, eddig egy esetben fogtam ki egy elég lekezelő, egyben idegbeteg hölgyeményt, aki gyakorlatilag hamis vallomást akart belőlem kicsikarni. (Nem kábszereztem soha az életemben, amit ő nem hitt el, és percekig ment a szájkarate, hogy ismerjem el, hogy már pedig drogoztam, ő ezt akarja hallani, csak ki kell mondanom... nem mentem bele a játékába, végül ugyanúgy megadta a százalékot.)

Összes többi esetben normális bizottsággal álltam szembe. Azt már megtanultam, hogy nem szabad rájátszani a meglévő betegségedre, nyugodtan jelenj meg rendes ruhában, ne úgy, mint egy csöves, ha férfi vagy, borotválkozz meg, stb., ezeket jó esetben értékelni fogják. A legutóbbi alkalommal nagyon barátságosak, segítő szándékúak voltak, szépen kiálltam, elmondtam 1-2 infót a betegségemről, amikre kíváncsiak voltak, meg azt is, hogy a gyógyszerekkel egész jó állapotban vagyok, el tudom látni magam, dolgozom 6 órában stb. stb.

Szóval, hogy válaszoljak is a kérdésedre: attól függ, kit fogsz ki, és annak éppen milyen napja van. A jó hír, hogy túl leszel rajta.


ps.: annyit még hozzátennék, hogy a pszichiátriai eseteket nem igazán merik ilyen szempontból "bántani", meg kidobni az ellátási rendszerből, egyszer történik egy Combino-gyilkossághoz hasonló eset, rögtön jön a kérdés: "ki volt ennek az embernek az orvosa?"

2018. márc. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Változó attól függ, kit fogsz ki.
2018. márc. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
52% Immunbetegségre - arthritis és sokizületi gyulladásra. Kezdetben 67,5 volt a minősítése. De igen egyetértek a 14-essel.
2021. márc. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!