Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszans?

Antidepresszans?

Figyelt kérdés

Regebb oda hol jol hol rosszul vagyok, igazi egyszer fent egyszer lent, de mikor lent vagyok nagyon melyen erzem magam, ongyilkos gondolataim is vannak, talan nem ongyilkos, hanem vagyom a halalra. Megolni nem tudnam magam. Szoval emiatt bejelentkeztem pszichiaterhez, tb-n mondjuk, de megtudtam hogy terapias kezelesre sajnos tb-n nem tudok reszt venni, az mindenkepp fizetos magan praxisban. Jo.

Vegulis rabeszelt a gyogyszerre a doktor, mondta hogy 1 evig kell szednem, nem okoz fuggoseget, es hat amugy ez a depi elmulik magatok, de minek addig szenvedni?! Hat mondom van benne valami.

Tegnap bevettem az elso fel tablettat. Kicsit felek tole mert eleg szarul vagyok ma, hogy megis fuggoseget fog okozni.

Szerintetek erdemes szedni?

Escitil-t irt fel.



2018. márc. 2. 15:55
1 2
 1/14 anonim válasza:
Kérdezd meg a hangokat.
2018. márc. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
SSRI, ennél szerintem manapság már vannak jobb antidepresszáns gyógyszerek is, de mindenképp jobb, mint az öngyilkos gondolatokkal küzdeni. Függőséget nem okoz, de a libidódat leütheti.
2018. márc. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem érdemes!
2018. márc. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem. Egy rövid beszélgetés nem kellő alap egy évig tartó gyógyszerezésre, hiszen a baj oka nincs feltárva. Ha szervi ok, ingerületátviteli zavar, az nem fog elmúlni 1 év múlva. (Mért pont 1 év?). Ha meg nem szervi, azon úgyse segít a szervire való tabletta. Egy antidepresszáns nem ugyanaz, mintha bekapnál a Nurofent a lázra. Próbáld meg összekaparni a pénzt egy pszichoterápiára.
2018. márc. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Az antidepresszánsok MÉRGEK!! Felejtsd el őket,szexelni kell,nem gyógyszerezni!

Minden,ami növeli a nemi vágyat,egészséges!

2018. márc. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én is ezt a gyógyszert szedem depresszióra már három hete! Ha érdekel leírhatom a tapasztalataimat!


Napi 10 mg-t szedek escitilből minden nap reggelente. Első nap mikor bevettem elkezdtem zsibbadni, meg fáradt lettem és ásítási kényszerem lett. olyan érzésem volt mint akit fejbevertek egy péklapáttal annyira elálmosított, belassított!

Aztán szedtem minden reggel már nem vagyok annyira fáradt de a napi 9-10 óra alvás megvan. Ja és előnye a gyógyszernek hogy alkoholt is tudok inni mellette nem úgy mint a brintellixnél.


A szorongás ódódott de szerintem még remélem lesz jobb hatása.

Ja és a szexuális vágyamat durván lecsökkentette de nem bánom mert naponta így is tudok recskázni :-D

2018. márc. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%

A gyógyszer nem megoldás! Az a megoldás,ha kiadsz magadból minden érzelmet és nem fojtod el.

A depresszió azt jelenti,elfojtottál valamit.

2018. márc. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7-es! Ne okoskodj már annyit! Én már túl vagyok egy öngyilkossági kísérleten és egészen addig nem akart felírni az orvos gyógyszert. De ha tovább vár és halogatja hogy gyógyszert adjon talán már nem élnék.
2018. márc. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hogy lehet ennyi ökör, hogy lebeszéli a beteget a gyógyszerről. Kérdező! Szedd a gyógyszered, és meg fogsz gyógyulni. Közben mindig lesz valami hadibrom, aki lebeszél róla. Ne hallgass rájuk.
2018. márc. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azért beszélem le, mert nem látom a helyzetet kellőképpen kivizsgálva és nem látom a helyzetet annyira súlyosnak, itt ugyanis nincs közvetlen öngyilkossági fenyegetés. A 'hol jól, hol rosszul' reagálna egy pszichoterápiára is, az nem egyértelmű depresszió, csak hangulatzavar, és a pszichológus több alkalom után tudná megítélni, hogy szükség van-e gyógyszerre. Az antidepresszáns komolyan beavatkozik az ember kémiájába, és csak akkor kell alkalmazni, ha elengedhetetlen és ha nincs más megoldás. Ahhoz azonban előtte azt a mást ki kell próbálni. Komoly gyógyszer előtt akár még a recept nélkül kapható növényi alapút is.
2018. márc. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!