Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek a visszaesés ellen?

Mit tegyek a visszaesés ellen?

Figyelt kérdés

Depressziós vagyok,és 12-13 éves korom óta vagdosom magam. Nem,nem azért,mert a szüleim nem vesznek nekem ájfont..

Röviden: iskolai zaklatás(azóta megszűnt),otthoni veszekedések,önbizalomhiány,feleslegességérzet,kiközösítés,stb.. volt(ak) az oka(i).

Kezelnek már egy ideje antidepresszánssal,pszichológushoz is járok;de néha visszatérnek ok nélkül is az öngyilkossági gondolatok,valamint késztetést érzek arra,hogy megvágjam magam. Eddig sikerült tartanom magam,de nagyon félek attól,hogy visszaesek.Ha valami rosszabb helyzet ér(pl. beszólás,veszekedés),akkor egyből elképzelem,hogy hogyan legyek öngyilkos,és vagdosni akarom magam.

Pár napja éreztem ezeket megint,pedig nem történt semmi olyan dolog,ami felzaklatott volna. 16L



2018. márc. 3. 21:51
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Annyi még,hogy tavaly nyáron vagdostam magam utoljára.
2018. márc. 3. 21:53
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Borzalmas szokás. Mi élvezeted van abban, ha látod, hogy folyik a véred vagy bántod magad? Komolyan mondom, hogy nem értem milyen gondolatok vannak a vagdosás mögött.

Ennél már az is jobb, ha felrúgod azt, aki bánt.

2018. márc. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom,egyszerűen lenyugtat. Tudom,hogy szánalmas,erre magamtól is rájöttem.
2018. márc. 3. 22:03
 4/13 anonim ***** válasza:

Állj ki magadért a vagdosás helyett. Nem kell mindenki elfogadjon és szeressen és nem kell mindig tündérnek lenned. Legközelebb ne fojtsd vissza, ha dühös vagy, mert később magadon töltöd ki.

Nem vagy szánalmas, csak félsz attól, hogyha megvéded magad, akkor nem fognak szeretni.

2018. márc. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne magadat hibáztasd,igenis engedd szabadon a dühödet! Nem kell senkinek se megfelelni,az teljesen lehetetlen.

Engem állandóan bánt egy senkiházi szemét és nagyon elegem lett belőle!

2018. márc. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Pityuss válasza:
4%

Nagyon sajnálatos ez a Jelensèg nállad. De tudod egy nagyon règi könyv, vagyis inkább úgy mondom, hogy " Őskönyv": A Biblia azt írja, hogy az èlet Szent!!! Nagyon vigyáznunk kell rá. Ès nem szabad semmifèle veszèlynek kitenni. Ezt légyszives kérlek olvasd el ne légy Lusta:

Mi válthatja ki a kétségbeesést?


Miért juthat eszébe valakinek, hogy véget vessen az életének? Ennek számos oka lehet. Egyrészt ’nehezen elviselhető, válságos időkben’ élünk, és sok tizenévesnek rendkívül nehéz elviselnie az élet megpróbáltatásait (2Timóteusz 3:1). Ezenkívül az emberi gyarlóság miatt néhányan negatívan gondolkodnak önmagukról vagy a körülöttük lévő világról, és folyton ilyen gondolatokon időznek (Róma 7:22–24). Olykor ez az őket ért durva bánásmódnak tudható be. Más esetekben a negatív gondolkodás egészségügyi okokra vezethető vissza. Figyelemre méltó, hogy az egyik országban a becslések szerint az öngyilkosságot elkövetőknek több mint a 90 százaléka valamilyen mentális betegségben szenvedett.*


Természetesen a nehézségek egyikünket sem kerülik el. A Biblia kijelenti, hogy „az egész teremtés szüntelenül együtt nyög és együtt kínlódik” (Róma 8:22). Ez alól a fiatalok sem kivételek. Valójában mélyen megrázhatják őket az alábbiakhoz hasonló, lesújtó események:


● Egy rokon vagy barát elvesztése. Egy háziállat elpusztulása


● Családon belüli összetűzés


● Iskolai kudarc


● Egy szakítás


● Durva bánásmód (beleértve a fizikai vagy a szexuális bántalmazást)


Alighanem előbb vagy utóbb minden fiatal szembekerül akár több helyzettel is a fent említettek közül. Miért van az, hogy egyesek könnyebben átvészelik a viharos időszakokat, mint mások? A szakemberek szerint azok a fiatalok, akik nem akarnak tovább küzdeni, teljesen tehetetlennek érzik magukat, a helyzetüket pedig kilátástalannak tartják. Vagyis úgy gondolják, hogy nincs semmi, amivel javíthatnának a helyzetükön, és egyáltalán nem látnak kiutat. Ezek a fiatalok igazából meghalni nem akarnak, csak a fájdalmat szeretnék megszüntetni.


Nincs kiút?


Talán ismersz olyan személyt, aki szeretné megszüntetni a fájdalmát, méghozzá annyira, hogy már beszélt is arról, hogy véget vet az életének. Mit tehetsz ilyen esetben?


Ha egy barátod annyira elkeseredik, hogy öngyilkos akar lenni, igyekezz meggyőzni őt arról, hogy segítséget kell kérnie. Azután beszélj a helyzetről egy megbízható felnőttel, függetlenül attól, hogy a barátod akarja-e ezt, vagy sem. Ne aggódj amiatt, hogy ezzel talán tönkreteszed a barátságotokat. Ha elmondod a helyzetet egy megbízható személynek, akár meg is mentheted a barátod életét!


De mi a helyzet akkor, ha te gondolkodsz azon, hogy véget vess-e az életednek? Ne fojtsd magadba az érzéseidet. Beszélj valakivel erről, például az anyukáddal vagy az apukáddal, egy baráttal, vagy valakivel, aki törődik veled, és komolyan fogja venni, amit mondasz. Nincs veszítenivalód, sőt a javadra válik, ha beszélsz a gondjaidról.*


A gondjaid természetesen nem fognak egy csapásra megoldódni attól, hogy beszélsz róluk. Viszont lehet, hogy épp egy megbízható személy támogatása kell ahhoz, hogy kiegyensúlyozottan tekintsd őket. Sőt még gyakorlatias megoldásokat is segíthet találni.


A dolgok változnak


Amikor gyötrelmeket élsz át, gondolj erre: Bármilyen reménytelennek tűnik is egy helyzet, a dolgok idővel megváltoznak. A zsoltáríró Dávid, aki számtalan nehézségen ment keresztül, így imádkozott: „Kesergésemet táncra fordítottad” (Zsoltárok 30:11).


Dávid biztosan nem gondolta azt, hogy ez a „tánc” örökké fog tartani. Tapasztalatból tudta, hogy az élet hol gondokkal teli, hol gond nélküli. A te életedben is így van? Igaz, némelyik nehézség leküzdhetetlennek tűnhet, legalábbis pillanatnyilag. De legyél türelmes! A dolgok változnak, és gyakran jobbra fordul a helyzet. A nehézségek néha olyan módon oldódnak meg, ahogy nem is számítottál volna rá. Máskor eszedbe juthat valami – amire talán korábban nem is gondoltál –, ami segít megküzdeni a helyzettel. A lényeg az, hogy a lesújtó nehézségek nem tartanak örökké (2Korintusz 4:17).


Az ima fontossága


A gondolatközlés legfontosabb módja az ima, amelynek lehetőségével te is élhetsz. Dávidhoz hasonlóan így imádkozhatsz: „Kutass át engem, ó, Isten, és ismerd meg szívemet! Vizsgálj meg, és ismerd meg nyugtalanító gondolataimat! Lásd meg, van-e bennem valamilyen fájdalmas út, és vezess engem az időtlen idők útján!” (Zsoltárok 139:23, 24).


Az ima nem csupán egy lelki mankó, hanem beszélgetés az égi Atyáddal, aki szeretné, ha ’kiöntenéd előtte a szívedet’ (Zsoltárok 62:8). Remélem hogy tudtam segíteni, de ha tudunk beszèlhetünk szívesen beszélgetek veled, ès segítek. De nagyon rossz a szemlélet módod!!! Szervusz addig is.

2018. márc. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
#6 Húzz innen te bigott bűntudatkeltő manipulátor!
2018. márc. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Pityuss válasza:
0%
Elnèzèst csak segíteni akartam! Mindannyian bűnösek vagyunk, senki sem kivètel. De ha megvalljuk a gondjainkat az segít. De aki elszigeteli magát, és annyi lehetőséget sem ad, hogy valaki segítsen neki, az rosszul gondolkodik ès talán nem is akar segítséget kérni. Nem vagyok Manipulátor 26-éves Férfi vagyok, akinek van egy Gyönyörű Kislánya és egy Alázatos felesége. Mellette napi 8-órát dolgozok, és eltartom a Családom. Ès az igaz Istent Jehovát szolgálom, hiszen Jehova tanúja vagyok. Amit elküldtem, az az életből vett tapasztalat! Mégegyszer sajnálom, hogy ha megbántottalak. Remélem, hogy megoldódik a problèmád!
2018. márc. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#6 nem tömd szegény lány fejét ilyen baromságokkal, hogy a biblia mindenre megoldás. Nem megoldás! Nem lesz attól jobb életed hogy olvasgatod azt a szart és minden vasárnap ott térdepelsz a templomban és mantrázol. A vallás a gyenge emberek mentsvára. Arra jó egyedül hogy a buta emberekkel elhitesse hogy "jaj minden szép és jó, nem kell csinálnod semmit csak hinned, nem baj ha szar az élet, majd a halál után minden jobb lesz."

És nem létezik lyan hogy kollektív bűnősség fogd már fel!!

2018. márc. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Majdnem 10 évig voltam depressziós, haláleset, családi probléma munkahely elvesztése stb. miatt. (vagdosni nem vagdostam magam, ezt nem is ismertem, és értelmetlen dolognak tartom) A pszichológusom, mire megtudta a teljes történetet, azt mondta, más ennek a tizede miatt már súlyos állapotba kerül. Ez idő alatt szedtem az antidepresszánsokat, nyugtatókat is. Az adagot folyamatosan növelték, én egyre dilisebb, leszedált lettem. Lassan már semmi nem érdekelt, csak nagyon sajnáltam magam. Aztán véletlenül ráakadtam egy dokumentumfilmre, amely a Xanax és a depresszánsok káros hatásairól szólt, és rájöttem, ez csak rosszabb lesz. Arra is rádöbbentem, hogy engem senki nem fog meggyógyítani, egyedül én tudom meggyógyítani magamat, csak az én lelkierőmön, akaratomon múlik, kitudok-e lábalni ebből a betegségből, el tudom-e hagyni a gyógyszereket. Majdnem fél évig tartott, mire egyedül le tudtam szokni az összes gyógyszerről. A Xanax volt a legrettenetesebb, azokat az elvonási tüneteket az ellenségemnek sem kívánom. Utána még egy-két évig nehéz volt, egyszer-egyszer közel álltam hozzá, hogy bekapok egy-két szem gyógyszert, de megálltam. Több, mint 10 éve "tiszta" vagyok. Már nem vagyok depressziós, lekötöm magam, a családommal és a munkámmal, valamint a házammal, kertemmel foglalkozok.

Ha valóban gyógyulni akarsz, légy erős, és kövesd a példám!

Nekem egy ilyen film volt az utolsó csepp a pohárban, utána döntöttem arról, hogy nem pszichiáterekre, hanem magamra számítok. NEM bántam meg!!

https://www.youtube.com/watch?v=0i3buI4kZWQ

2018. márc. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!