Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Mi lehet a bajom?

Mit tegyek? Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

3 hónapja minden egyes nap káromkodva kelek fel, mert felidegesít, hogy korán kell kelnem és hulla fáradt vagyok. Magányosnak, szerencsétlennek és idiótának tartom magam. Rengeteget romlott a tanulmányi eredményem ( régen 5-ős tanuló voltam, most már 4-és vagyok). Úgy érzem ez már csak rosszabb lesz és úgy vagyok vele, hogy az életem javíthatatlanul el van rontva. Úgy érzem nincs miért felkelnem. Egy üres, mozgó bábunak tartom magam. Mindennap szomorú vagyok és nincs életkedvem, sokszor elgondolkoztam azon, hogy veszítene e valamit a világ, ha eltűnnék belőle. Hogy nekem mi értelme van élnem.) Nem látom, hogy én hol vagyok fontos az életben. Véleményem szerint én full független vagyok a világtól, engem már nem érdekel a tanulás (ami tudom, hogy elég nagy baj), de tényleg ez van. Én TZ előtt egy nappal tanulok és valamikor az nap reggel korábban felkelek és suli előtt tanulok a TZre. És így ilyen 4-es, 5-ős dogám szokott lenni.

S

Nem sajnáltatni akarom magam (és szerintem ezen az úton nem is tudnám magam, mert nem ismertek), de a lényeg az, hogy nem érzem magam tiszta elméjűnek és sokszor megijedek saját magamtól, hogy órákat agyalok azon, hogy melyik az öngyilkosság legegyszerűbb módja és hogy nem érdekel semmi, csak telnek a napjaim, üresen..



Előre is köszönöm a válaszokat!

( a mondat végi ?-élről annyit, hogy ebbe a mezőbe nem engedte, hogy írjak, szóval ponttal helyettesítettem azokat)


14/L



2018. márc. 9. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Keres fel egy pszichológust,hidd el sokat tudd segíteni. Még fiatal vagy,szóval még változhatsz,de mindenképpen menj el pszichológushoz,és ő tud fogni segíteni,hogy másképpen lássd az életed,a világot,sok mindenre rá tud vezetni,ha te is akarod. Szóval hajrá,sok sikert!
2018. márc. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De szerinted van értelme? Nem fognak hülyének nézni? Nem tudom, hogy ez most az a “szokásos” tinidepo, ami mindenkin végig söpört már, vagy komoly probléma e...
2018. márc. 9. 23:05
 3/8 A kérdező kommentje:
Tinidepi*
2018. márc. 9. 23:05
 4/8 A kérdező kommentje:
Tehát, hogy szerintetek komoly problám van és foglalkozzak vele vagy hagyjam figyelmen kívül?
2018. márc. 9. 23:06
 5/8 A kérdező kommentje:

Úristen! Nem tudok írni!


Problémám*

2018. márc. 9. 23:07
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a szokásos tinidepresszió. Főleg ez az ötösből négyes tanuló lettél dolog, és már a halálodon vagy. Hidd el, ez semmit nem számít. Én is furcsának tartottam magam ennyi idősen, mindenki annak gondolja magát, aztán átlagosabbak vagyunk mint gondolnánk.
2018. márc. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az lenne a legjobb, ha találnál valami hobbit, amit szívesen csinálnál szabadidődben. Ne csak a tanulásnak szenteld az életed, az is fontos, de nem az egyetlen dolog az életedben. Sportolj valamit, olvass, kirándulj, legyél el a barátnőiddel, menj a plázába nézelődni vagy csinálj valami teljesen mást, a lényeg, hogy boldoggá tegyen. Az, hogy nem érdekel a tanulás ebben a korban teljesen normális, én is átestem ezen, meg szinte mindenki. Az, hogy 5-ös helyett 4-es tanuló vagy nem számít sokat, ha túl vagy a felvételin, akkor meg már végképp nem számít semmit se. Nem attól fogsz jó életet élni, hogy csupa ötösök lesznek a bizonyítványodban, hanem attól, hogy találsz jó elfoglaltságot és olyan munkát, amit szívesen csinálsz. Az, hogy fáradt vagy reggelente szintén életkori sajátosság, a kamaszok későnkelő beállítottsága nem fér bele a társadalom koránkelő életébe, sok felnőtt is későnkelő típus. Nem mondom, hogy a középiskola jobb lesz (én utáltam, mert ugyanúgy kötöttség volt az életemben), de megismersz új embereket, talán új barátokat is szerezhetsz, akikkel el tudod tölteni a szabadidődet. Az öngyilkosságon felesleges gondolkoznod, attól nem oldódnak meg a problémák, inkább élj úgy, ahogy szeretnél és a sulit tedd a második helyre fontosságban. Remélem tudtam valamit segíteni. Próbáld ki azt, hogy valamelyik nap suli után elmész 1-2 órát sétálni egy közeli helyre, akár egyedül is mehetsz, kikapcsolódásnak az is tökéletes. 20/F
2018. márc. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. márc. 10. 06:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!