Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexia. Szerintetek is túl...

Anorexia. Szerintetek is túl sovány vagyok? 16 L/170 cm,47 kg + KÉPEK

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Régebben nagyon egészségtelenül ettem (mértéktelen édességzabálás, cukros üdítők, mekis kaja, napi 1-2 mirelit pizza), ami egyrészt a bőrömön is látszott, másrészt szerintem lett is rajtam felesleg. Mozgás csak a heti 5 tesi volt, azok mondjuk elég kemények.

2017 nyarán elhatároztam, hogy fogyok, és teljes életmódot váltok. Szeptemberre teljesen meg akartam újulni. Leginkább a combjaim zavartak, szerintem iszonyú vastagok voltak. Edzettem, és átálltam egy elég szigorú étkezésre.

Kb. 53 kg-ról sikerült lefogynom 46-ra. Anorexiás lettem. Csak a kaja és a kinézetem körül forognak a gondolataim. Bár már sokkal többet eszem, mint pár hónappal ezelőtt, a súlyom még mindig 45-47 között mozog, nem akarok hízni. Szerintem nem azt látom a tükörben, amit a többi ember. Most 47 körül vagyok, ezzel már kövérnek látom magam.


Ezeken a képen kb. 46 kg vagyok: [link]


[link]


Itt pedig még az anorexia előtt: [link]


Heti 4-5 alkalommal 10-12 km-t futok futópadon, illetve combgyakorlatokat csinálok, mert betegesen félek attól, hogy újra vastagok, löttyedtek és formátlanok lesznek a combjaim.


Mostanában egyre többen mondják, hogy túl sovány vagyok, sokan undorral néznek rám. Szerintetek is túl sovány vagyok?


Bántó kommenteket légyszi ne írjatok, elég baj ez nekem már így is. Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. márc. 11. 14:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen túl sovány vagy.


Az anorexiás előtti képeden sokkal jobb volt a tested. Szerintem szép formás is volt.


Most meg... nem! Kár érte, pedig tényleg jól néztél ki az előtte lévő képen.

Remélem felépülsz belőle valahogy.

2018. márc. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinte választ! De szerinted nem fért volna rám egy kis torna? Összeértek a combjaim :(
2018. márc. 11. 14:29
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, tényleg gyönyörű tested volt előtte, és ezt full őszintén mondom. Kitartás, fel tudsz épülni!
2018. márc. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Az anorexia előtt nagyon szép alakod volt. Sajnálom hogy ide jutottál, nagyon drukkolok hogy meggyógyulj! ♥
2018. márc. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
43%

Nagyon sovány vagy. A sportolás jó dolog, de enni is kéne mellé, nem csak zöldségeket.

A második képen valóban kicsit(!) vastag, de leginkább tónustalan a lábad. Bőven elég lett volna a sport fogyókúra nélkül.


Ha a legelső fotón kövérnek látod magad, akkor sürgösen keress fel szakembert, és akkor is, ha minden gondolatod e körül forog.

2018. márc. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%

#1 Vagyok


Esetleg egy kis lábtorna, ha nagyon zavar téged ráfért volna, de nélküle is elég jó volt. Viszont tényleg sokkal jobb tested volt előtte, és nem voltál elhízva.


Nem tudom, hogy a média hatására alakult-e ki benned, vagy sem, de ha igen akkor elárulok egy titkot. :D


A modellek akiket használnak a képeken egyrészt szét vannak photoshoppolva, másrészt lehet, hogy jól néznek ki ruhában, de amint lekerül róluk, és amikor a bordáik is kilátszanak az egyértelműen minden, csak nem szép.

2018. márc. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%

És?


Nekem is összeér, a párom bolondul is értük :)

2018. márc. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nagyon kedvesek vagytok.

Igen a média is közrejátszott, az Instagram meg a tökéletes testű modellek.

És mindig is önbizalomhiányos voltam, sose éreztem magam igazán szépnek, hanem teljesen értéktelennek, mivel tényleg semmiben sem vagyok jó. Főleg a sportokban nem.

Azért váltottam ilyen drasztikusan, mert szeptemberre 100%_os változást akartam, és azt hittem, hogy ezt csak így érhetem el. Szóval biztosra akartam menni.

2018. márc. 11. 14:48
 9/18 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem az anorexia előtt is sovány voltál! :( Tudom, nem fogsz hinni nekem, de képről megmondom neked, hogy nem vagy hízós típus! Én 63 kg vagyok 168 cm-hez, 53-54 kg lenne nekem ideális, de egyesek szerint már az is túl sovány... Veszélyesen rosszul látod magad. Min 7 kilót vissza! A legjobb indulattal mondom ❤
2018. márc. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%

Sürgősen keress fel pszichológust, dietetikust, akik segítenek a testi-lelki problémáidban.

Kórosan sovány vagy, sokkal jobban néztél ki a fogyás előtt.

Egészségtelen a formád.

2018. márc. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!