Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Végezni szeretnék magammal?

Végezni szeretnék magammal?

Figyelt kérdés

Egyik pillanatban teljesen jól vagyok, a másikban pedig szinte rohamszerűen bántani akarom magam... egyszer felek attól , hogy bekattanok és megölöm magam, máskor pedig kifejezetten meg akarok halni...állandóan azon fantáziálok, hogy felmászok valamelyik hidra és a dunába ugrom...

Hogyan verhetnék véget ennek? Minden ok nélkül erzem így magam...nagyon rossz és ijesztő, hogy nem tudom kontrollálni a gondolatokat...



2018. márc. 13. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Pszichiáter!
2018. márc. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%
Ne ugorj, hideg a víz és simán túlélheted. :)
2018. márc. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Kérj segitséget!! Hidd el van kiút!!

[link]

2018. márc. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kell, hogy legyen oka annak, amiért így érzed magad. Viszont ha ez komoly, szükséged lesz támaszra, aki lehet valaki olyan, akit szeretsz, vagy kicsit "drasztikusabb" esetben pszichiáter. Én is voltam már így, habár még csak 15 vagyok. Ha beszélgetni van kedved, nekem írhatsz!
2018. márc. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Ne magaddal végezz,inkább a megfelelési kényszerrel!

Az öngyilkos hajlamot vagy csak a gondolatát is a megfelelési kényszer,valamint az elfojtott érzések okozzák.

2018. márc. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4%
Ha tényleg ez lenne a célod, nem itt írnál róla, hanem megtennéd, ha pedig megoldást keresnél rá, felkeresnél egy szakembert.
2018. márc. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valami blokkolódás lehet azért. Meg kérdés, hogy ez csak egy mondat vagy elő is készíted a kést.


Szerintem a legesélyesebb, hogy frusztrációra valahogy automatikusan így reagálsz. Ha így van, akkor az szokás szerűség és nagyon lassan lehet leállni vele. Megpróbálhatnád kicsit figyelni mikor jön. És ha tudod mi az inger ami kiváltja, akkor arra elkezdhetnél odatenni valami más válasz reakciót tudatosan, amíg automatikus nem lesz.


Egyébként szerintem az is segíthet úgy általában, ha valami elvárásokat sikerül letenni az élet felé. Akár csak úgy gondolni az életedre, hogy szolgálsz másokat egy oldalúan és nem vársz semmit.

2018. ápr. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!