Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire normális dolog...

Mennyire normális dolog halottal beszélgetni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kérlek ne nevessetek ki, de nagyon aggódom így muszáj valahol megkérdeznem. Nagypapám 1 hónapja halt meg, nagyon hosszú betegség után. Nagymamám így egyedül maradt a lakásban... Tegnap beszéltünk telefonon és mesélte sírva, hogy a papa jelez neki, keresi őt. Reggel arra kel hogy simogatja, rámosolyog. Volt olyan is, hogy a tévét nézte, papa szólt neki hogy kapcsolja már ki, mama válaszolt is neki, aztán utólag esett neki le hogyhát papa meghalt, ő nem szolhatott. Ami engem illet, engem még nem keresett. Azaz egyszer hallottam kopogást, amikor elmélyedve rá gondoltam és kértem hogy jelezzen, ha hall engem. De őszintén, nem vagyok benne biztos, hogy nem csak a képzeletem játszik velem! A kérdésem arra irányul, hogy valóban igazat mond a mama, vagy csak képzeleg? Illetve hogy nekem ebben az esetben mi a teendőm? Tudok valahigy segíteni neki??

#halott #szellem képzelet
2018. márc. 20. 09:00
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Halott emberek természetesen sem beszélni, sem kopogni, sem egyéb más módon jelezni nem tudnak. Nagypapád halála nagyon friss még, ezért nagymamád képzelgései érthetőek valamilyen szinten. Remélhetően hamarosan elmúlnak. Ha nem, akkor érdemes orvoshoz fordulni.
2018. márc. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy igaz vagy sem, Ő úgy éli meg, hogy igaz. Az lehet kérdés, hogy miért úgy éli meg.

A gyászreakció fél évig természetes, ha ezután nem múlik el, érdemes terápiára kiképzett pszichológushoz fordulni.

2018. márc. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy szellemnek 42-49 nap között át kéne kelnie a Fénybe. Ha valami miatt nem teszi meg, akkor itt ragad és a lélekruha felbomlása miatt rá kell akaszkodnia valakinek az energiájára. Ez így most rövid és velős volt, esetleg keress rá a neten. Lehetséges, hogy ez történik éppen és valamit talán még tényleg üzenni is akar.

Viszont ott van az érem másik oldala is, hogy mamád ragaszkodik így hozzá és csak képzeli úgyszólván. Ha nem marad annyiban és mamád egészségi állapota vagy energiája kezd látványosan csökkenni, akkor fel kell keresnetek például egy szellemgyógyászt. Eléggé egyértelmű jel, ha drasztikusan fáradttá válik. Illetve egy Reiki-kezelő vagy arcdiagnosztikus is meg tudja mondani.

2018. márc. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos az igazat mondja, mert nem hinném, hogy ebben hazudna, de nem biztos, hogy a valóságot.
2018. ápr. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!