Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meghalni könnyebb, mint beszélni?

Meghalni könnyebb, mint beszélni?

Figyelt kérdés

Már több, mint egy éve fontolgatom az öngyilkosságot, de mindig halogattam. Mostanában jutottam el arra a pontra, hogy valamit muszáj csinálnom, mert egyre rosszabb az életem és már tényleg semmi nincs, amit élvezni tudnék.


Képtelen vagyok belegondolni, hogy valakinek elmondjam, hogy évek óta rosszul vagyok... egyszerűen nem megy.


Szombatra tervezem az öngyilkosságomat, de bizonytalan vagyok ebben is... Egyszerűen azért, mert nem akarok meghalni. Annyi dolog van, ami érdekel és amit szívesen csinálNÉK, de a szorongásaim, fóbiáim, stresszelésem, motiválatlanságom, hangulatingadozásaim miatt nem tudok csinálni.


Gondoltam arra, hogy magamra hívom a mentőket, így valószínűleg megmenekülök és szavak nélkül is tudni fogják az emberek, hogy gondjaim vannak. Azonban ezzel csak az a probléma, hogy nem tudom, hogy a családom/barátaim/a kórházi dolgozók hogyan fognak reagálni erre a lépésemre... Lehet mindenki megutál vagy eltávolodik tőlem, amitől csak még rosszabb lesz az életem. Viszont ha már kapok komolyabb segítséget az orvosoktól, akkor talán rendbe tudom hozni az életemet.


Mit tegyek?

18/F


2018. márc. 22. 17:27
 1/2 A kérdező kommentje:
A mentőhívást értelemszerűen az érfelvágás után tenném meg.
2018. márc. 22. 17:28
 2/2 anonim válasza:
Ne tedd!
2018. márc. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!