Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depresszió és az étvágy...

A depresszió és az étvágy (talanság) mennyire függ össze?

Figyelt kérdés
Lehet,hogy furcsán hangzik,de amikor depressziós epizód van nálam,alig bírok enni. Sőt,csak azért eszek,hogy ne ájuljak el (+mert cukorbeteg vagyok,és az orvosok szerint "felborítja" az anyagcserémet,ha nem eszek rendesen). A legutóbbi epizód alatt 15 kg-t fogytam. Hányingerem van ilyenkor az evés gondolatától is.

2018. márc. 24. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt már többször depressziós időszakom. Volt amikor zabáltam és rengeteget híztam és volt olyan, amikor alig bírtam enni, teljesen lefogytam.
2018. márc. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mostanában azt mondják, hogy eléggé számít az, hogy mit eszik valaki depi szempontból, mert tök sok kapcsolat van az emésztőrendszer és az agy között. Egészségesebb kajákra váltás határozottan segíthet rendeződni.

pl friss kutatás:

[link]

2018. márc. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon összefügg! Mielőtt elkezdtem kezeltetni magam, 23 kilóval voltam kevesebb, mint most, és még most is vékonynak számítok! Nem bírtam enni egyszerűen. Nem kívánok hasonlót se senkinek.
2018. márc. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen összefügg. Én 5 kilót adtam le hetente. Kaptam nyugtatót, és leállt a fogyás.
2018. márc. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos összefügg.Mikor össze zuhantam 3 nap alatt fogytam 5 kilót.Semmit nem bìrta enni.Egy falat nem ment le :(
2018. márc. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!