Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok? Mit...

Depressziós vagyok? Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

‘Tüneteim’: - utóbbi időben az öngyilkosságon gondolkozom, legfőképp hétköznap. Ezt úgy értem, hogy az iskola hozzájárul ehhez az egészhez. Számomra a suli az egyenlő a kudarccal. Alapjáratban lusta ember vagyok, de, ha elhatározok valamit akkor azt megcsinálom. Például ebben az évben borzalmasan sokat tanultam, de úgy érzem hiába. Amikből elöző évben rossz voltam (kémia, töri) abban most is pedig sokkal többet tanulok. És az iskolában sincs rendes barátom akivel beszélhetnék (aki legjobb barátom volt, az elköltözött Angliába)

- állandóan fáradt vagyok. Van hogy fél napokat alszom, de semmihez sincs erőm.

- nem vagyok az elmúlt évben rendesen boldog, erre ki is találtam egy szemléltető példát: képzeljetek el egy (mondjuk) dobozt amin van homok. A doboz a szomorúság a homok a boldogság. A széltől (ami a hangulat ingadozásaimat jelképezi) a boldogság hol elfedi a szomorúságot hol nem. De a szomorúság állandó. Mindig ott lesz a boldogságom alatt. (hülyén hangzik de szerintem érthető)

Okai:

- ugye az iskolai stressz és az, hogy majdnem az összes osztálytársamat csúfolja egy fiú “banda”, engem mostanában nagyon ritkán mégis ‘leszív’, hogy másokat bántanak. Az ofőnk azon kívül hogy azt mondja hogy ‘jaj gyerekek ne csináljátok’ nem nagyon segít nekünk :D

- anyukám régen depressziós volt (lehet örököltem?)

- apukám szokása hónaponta lekiabálni az egész családot, hogy mindenki sírjon. És belémköt.

- a hormonok miatt ( 14 éves lány vagyok) van gondolom, hogy felerősödött a szomorúságom/depresszióm, ezért sem leszek öngyilkos, mert nincsenek olyan borzalmak az életemben, mint másoknak, másrészt a szüleim és talán egykét barátom hiányolna.

- a nagyszüleim tartanak el (apukámnak volt egy ügye amiatt, ha dolgozik is a nagy részét lenyúlják) így a nagyszüleink fizetnek mindent és ezért sok mindent nem engedhetünk meg magunknak.

- egy barátom sincs a közelemben így magányos vagyok

- zárkózott vagyok (antiszoc talán?)

Igazából ennyi jutott eszembe, bocsánat, ha gyerekesen fogalmaztam, vagy zavarosan, csak álmos vagyok és nem tudok rendesen koncentrálni.

Mégmielőtt jönnének a: “mozdulj ki és sportolj!!” válaszok: van valami porc elváltozásom a térdemben, ami miatt, ha több percig futok borzalmasan elkezd fájni (a nyáron pl shuffle dance-t akartam elkezdeni, de egy idő után nagyon fájt a térdem, így sajnos abba kellett hagynom). És azoknak akik szerint egy lusta dög vagyok: fogadok, hogy akik ezeket írják életükben nem voltak depressziósak. Nem olyan könnyű mint ahogy azt gondoljátok. Nincs abszolút erőtök, hiába próbálkoztok csak rosszul fog elsülni. Itt egy példa: mielőtt elájultok ugye érezni fogjátok azt (hogy megtörténik), és hiába ellenkeztek, hogy ne áluljak el akkor is elfogtok. Nem hiába nevezzük a depressziót betegségnek.

Kérdésem: Mit tegyek ellene? Pszihológushoz kellene mennem (egyáltalán nem szeretném, hogy valami random ember beleavatkozzon az életembe és haszontalan tanácsokat próbáljon adni)? Ez egyáltalán depresszió? Vagy antiszociális lennék? Igazából már az segített, hogy valaki(k)nek letudtam írni a problémáimat.

Esetleg ezt kinövöm? Ti is voltatok depressziósak? Ha igen, tapasztalatok? Túl dramatizálom ~ a hormonjaim miatt~ ? (ha lehet ezt ne sértően írjátok le)

Előre köszönöm a válaszotokat.

[ui.: ha tévedek a pszihológusokkal kapcsolatban, írjátok le:D]



2018. márc. 24. 21:28
 1/7 A kérdező kommentje:

Úristen de hosszan írtam leXDD ja és még annyi, hogy egy valami ami inspirál az az, hogy egy éve elkezdtem videókat szerkezteni és 20k követőm van instagrammon. És animálok (ezt nemrég kezdtem el így még béna vagyok). De sajnos úgy érzem, hogy a videószerkeztésnek nincs sok értelme így mostanában ahhoz sincs kedvem.

Kifelejtettem, hogy maximalista is vagyok.

2018. márc. 24. 21:34
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagy depressziós, egyszerűen csak kamaszodsz.
2018. márc. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Huha a gondok nem kevesek.Sajnalom es,kitartast!❤ fogalmam sincs h ez depresszio-e vagy sem, de ha tenyleg nincs kinek kibeszelni a dolgokat nekem nyugodtan irhatsz
2018. márc. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
koszonom szepen a valaszokat <3 szerintem is nagyreszt a kamaszodas miatt van csak mar idegesit ez az egesz, es nagyon megszeretnem szuntetni :/
2018. márc. 24. 23:44
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Te nem vagy depressziós, csak kamasz.
2018. márc. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A depresszió azért alakul ki,mert az ember elfojtott magába valamit.

Szabadjára kellene engedni minden érzést és mindenkit leszarni! Csak az irigy kritizál,itélketik.

2018. márc. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Armina Schneider válasza:
100%
Szia,mivel én is voltam depressziós aszem mondhatom,hogy a téma szakértője vagyok,azok alapján amit leírtál szerintem tényleg depresziós vagy de ha meg akarsz erről bizonyosodni elvégezhetsz egy tesztet is a neten,ami meg a dilidokikat illeti igen a legtöbb tényleg nem valami jól végzi a munkáját de mindig vannak kivételek. :) A depressziót tényleg lehet örökölni ezt jól tudod,ami pedig a leordításokat illeti(tudom ez nehéz)de próbáj nem törödni vele,az ilyen természetű emberek általában nincsenek kibékülve magukkal vagy az életükkel(bocsi nem akarok sem elíténi sem analízáni olyat akit nem ismerek)persze lehet,hogy csak nehéz természete van. Tudom,hogy depressziósan az ember mindenre sokkal érzékenyebb de próbáj nem törödni vele.Nem muszáj sportolnod de szerintem mindenképpen lépj ki a komfortzonádból és csinálj valami olyat amit nem szoktál vagy talál egy jó hobbit ,próbálj ki valami újat és találj életcélt ez nagyon fontos,és ha úgy éreznéd,hogy öngyilkos akarsz lenni vagy csak kell valaki aki megért nyugodtan írj priviben. :)
2018. márc. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!