Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok, és szeretn...

Depressziós vagyok, és szeretnék kimászni belőle. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Fiatalabb koromban volt már mentális problémám, pánikbetegséggel jártam orvosokhoz. Sokféle terápiát kipróbáltam, először sportoltam és meditáltam, aztán mivel azt utáltam és nem is segített, abbahagytam. Egy darabig szedtem gyógyszereket, egymás után több félét is, amik fizikailag teljesen leroncsoltak, pedig egyáltalán nem voltak erős gyógyszerek, de még az orvos is azt mondta egy idő után, hogy ne szedjek tovább semmit, mert csak tönkretenné a szervezetemet. Utána pszichológusról pszichológusra jártam, de gyűlöltem az egészet, mert nem ismertem őket, és nem tudtam megnyílni nekik, csak folyamatosan görcsöltem még pluszban azon is, amikor menni kellett terápiára, folyton szorongtam, mikor belegondoltam, hogy megint ott lesz az az akárki, aki nyaggatni fog, hogy mondjak el magamról olyan dolgokat, amiket a legközelebbi barátaimon kívül senkivel nem szeretnék megbeszélni. Úgyhogy egy idő után azt is abbahagytam. A pánikrohamos tüneteim azután múltak el maguktól, amikor lett lehetőségem kikerülni abból a környezetből, ami valószínűleg kiváltotta őket.


Már jó ideje élek megint olyan körülmények között, amit nem bírok, és sajnos főként anyagi okokból egyelőre el kell viselnem, különben az utcára kerülnék. Először pánikrohamokkal kezdődött megint, aztán ezek fokozatosan elmúltak, mert már egyáltalán nem érdekel, ha meghalok, úgyhogy nincs bennem halálfélelem, és nem pánikolok be. Rengeteg feszültség van bennem, és nagyon sokszor gondolok öngyilkosságra, egyszer meg is próbáltam gyógyszerekkel, de nem sikerült. Nem bírok enni, vagy ha igen, akkor rendszeresen hányok, nagyon rossz a gyomrom. A legjobb barátnőm, aki az egyetlen barátom volt, az elején mellettem állt, de megunta, hogy támogatni kell engem, és közölte, hogy menjek pszichológushoz. Beszéltem neki a korábbi tapasztalataimról a pszichológusokkal, de nem értette, továbbra is azzal volt, ő ehhez kevés. Pedig én éreztem, hogy kezdtem jobban lenni, amikor vele beszélgettem ezekről a dolgokról, az étvágyam is jobb volt, nem volt olyan sokszor hányingerem. És ezt mondtam is neki. Csak nyilván nem egy napba telt volna, hanem lehet, hogy hónapokba, hogy rendesen látsszon is rajtam, és neki ezt nem volt türelme kivárni. Miután közölte, hogy nem fog segíteni nekem, nem volt kihez fordulnom, és egyre rosszabb lett a helyzet, és egyszer annyira nem tudtam mit kezdeni a feszültségemmel, hogy bántalmaztam magamat (odacsaptam a fejemhez valamit elég durván, ott is maradt vagy egy hétig egy nagy dudor a homlokomon). Azóta egyenesen megundorodott tőlem, letiltott mindenhonnan, és nem beszél velem. Teljesen magamra maradtam, és nem tudtam, mit csináljak. Ezután kezdtem el mégis pszichológushoz járni, és tudtam, hogy nincs értelme, mert még mindig nem tudok idegeneknek megnyílni, és csak még feszültebb leszek tőle. Gyűlölöm az egészet, és nem érzem, hogy jobb lesz tőle a helyzet, sőt. De eljárok, mert nem tudom, mi mást tehetnék. Semmit nem tudok kezdeni magammal, semmiben nem találok örömet, és utálom magamat, mert elvesztettem a legjobb barátomat amiatt, hogy nem voltam képes elég gyorsan összeszedni magam. Próbáltam barátkozni, de annyira magam alatt vagyok, hogy nincs semmi energiám most új emberekkel ismerkedni, meg amúgy is, ha a legjobb barátnőm magamra hagyott a betegségem miatt, akkor mit várjak idegenektől? Ők is csak megundorodnának tőlem, ha megtudnák, milyen vagyok.

Kérlek, segítsetek nekem, aki volt már hasonló helyzetben, az mihez kezdett, hogy mászott ki belőle?


27/N



2016. aug. 19. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Van olyan dolog, amit szívesen csinálsz? Csupa olyasmit soroltál fel, amit utálsz. De tényleg utálod még most is? Pl. ha most kezdenél el sportolni, de egész mást, mint annak idején. VAgy megint elkezdenél meditálni, de teljesen más meditációt végeznél, mint régebben. A meditációnak nagyon sokféle fajtája van. Szedj vitaminokat! Talán butaságnak tűnik, de ha a szervezeted vitamintartalékai kimerültek, nagyban ronthatják a közérzeted. Pl. a magnézium, B-vitamin, C-vitamin nagyon fontos! És ami még fontos az állapotodban, hogy folyamatosan arra koncentrálsz, folyamatosan azon pörgeted magad, hogy milyen rosszul vagy, milyen rossz neked. Próbáld meg erőszakkal másfelé terelni a gondolataidat. Pl. gondolj vissza egy jó filmre, ami tetszett, vagy jusson eszedbe, milyen kedves volt veled valaki pl. vásárlás közben vagy az ügyintéző egy ügyedben. Kifejezetten keresd azokat a gondolatokat, amelyektől jól érzed magad, amelyek kellemes érzésekkel töltenek el és amint észreveszed, hogy valmailyen negatív gondolat férkőzik a fejedbe, azt azonnal vesd ki onnan és gondolj valami jóra. A sport azért lehet fontos, mert sport hatására megnövekszik a szerotonin-szint, a szerotonin pedig a boldogsághormon, tehát ha az szétárad a testben, jól fogod magad érezni. Sok sikert!
2016. aug. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a pozitív dolgokat sincs kivel megosztanom. Amíg voltak barátaim, az éltetett, hogy nekik elmondtam, mi minden jó történt velem, és ha bajuk volt, támogattam őket. De most már annak se látom értelmét, hogy pozitív dolgokat keressek. Minek? Nem érdekel senkit. És az én életemen se javít hosszabb távon, ha pl. látok egy cuki kiscicát.

Nem szeretek semmit csinálni. Amiket szerettem, azokat többnyire a legjobb barátnőmmel csináltuk. Amíg ő itt volt nekem, akkor azzal, hogy pl. megnéztünk egy filmet és kibeszéltük, vagy könyvekről, akármiről beszélgettünk, eljártunk együtt vásárolni meg ilyesmi, ezzel el tudtam terelni a figyelmemet a problémáimról. És amíg adott tanácsokat és mellettem állt, addig úgy éreztem, ki fogok tudni mászni ebből. De amióta nincs senkim, azóta nem megy. Magányos vagyok, de úgy érzem, nincs értelme ismerkedni, nem egy barátom távolodott már el tőlem amiatt, hogy ilyen problémáim vannak. Nem hiányzik, hogy évekig dolgozzak rajta, hogy megszeressek és a bizalmamba fogadjak még egy embert, aztán ő is ugyanúgy otthagyjon a legnagyobb szükségben.

2016. aug. 19. 15:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért nem próbálod meg felvenni a kapcsolatot a barátnőddel? Ő már egy kipróbált, bevált ember, aki melletted állt a bajban. De azt is hidd el, hogy nagyon fárasztó tud lenni, ha folyton támogatni kell valakit, ha sokszor a "nyavalygást" kell hallgatni. Másnak is van problémája, és azért szeretne egy másik ember társaságában lenni, hogy ott örömmel töltse el az idejét, feltöltődjön. Nem azt mondom, hogy nem lehet panaszkodni, mert persze, lehet, meg kell beszélni a gondokat, a tiedet is és a barátnődét is. DE! Nem szabad, hogy az együtt töltött idő nagy részét a panaszkodás töltse ki. Próbálj visszatalálni a barátnődhöz és igen, erőszakkal vedd rá magad, hogy ne a panaszkodás, a rossz dolgok járjanak a fejedben, ha ilyen megjelenik, azt azonnal helyettesítsd egy másik gondolattal. Nem kell feltétlenül vidámnak lennie - bár az nem lenne rossz -, elég, ha valamilyen semleges dologra gondolsz: akár arra, hogy milyen finomat ebédeltél.
2016. aug. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Látta az a dühkitörésemet, amiről fentebb írtam, és utána közölte, hogy undorodik és fél tőlem. Mielőtt végleg eltűnt, még beszéltünk erről, azt mondta, hogy ő ezen nem fog tudni túllépni, és nem akar engem az életében. Én ezt tiszteletben szeretném tartani. Bármennyire is szükségem lenne a társaságára, ha ő ennyire rosszul érezné magát a közelemben, akkor semmi értelme nem lenne az egésznek.
2016. aug. 19. 16:04
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

egy nő mindig tud pénzt keresni..... mindig.. :DXDD


egyébként ez a világ szar nem jutott mindenkinek normális élet sajnos.

2016. aug. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
hasonló szituációban vagyok/33L/ ma szakított velem a barátom, ő volt nekem a legjobb barátom egyben..így tudom min mész most át. szintén pánikbeteg plusz depresszió van nálam is, amit kvára unok már, főleg most, hogy teljesen egyedül maradtam. a barátnőim már gyerekeznek, férjük van, simán külföldre költöztek, vagy megromlott velüka kapcsolatom. sajnos felnőtt korban nagyon nehéz új megbízható barátokra lelni. Én azt tudom mondani neked, hogy nem vagy egyedül és ez adjon neked energiát. én azt csinálom amikor ilyen mélyrepülésben vagyok, hogy jól kisírom magam, aztán kicsit távolabbi perspektívából tekintek a mostani életszakaszomra, ahogy most is teszem. és tudom, hogy ami most van, az egy év múlva már nem is lesz annyira fontos, mert eddig is túléltem mindent eztán is túl fogok élni mindent. szerintem még az is gyógyít, ahogy te is leírtad, hogy mi a bajod, esetleg vezess egy naplót és írd ki mi fáj, mi bánt, hátha megkönnyebbülsz. nekem most a kiskutyám adott energiát, mert kb. azt érzem, hogy az emberek nem érdemlik meg tiszteletemet, csak az állatok... de alszok egy nagyot és holnap újra kezdem az életem :)
2016. aug. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!