Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az alvásparalízisem fog...

Az alvásparalízisem fog végezni velem? Ki segíthetne rajtam? Miért történik ez velem?

Figyelt kérdés

Kb. fél éve kínoz ez a dolog. Eleinte nagyjából heti rendszerességgel, majd már napi szinten készülök ki ettől.

Általában ugyanaz a fekete ,,alak" jelenik meg az álmomban, vagy ébrenlét alatt, már fogalmam sincs róla komolyan és egyre durvábban ,,szorít" az ágyamhoz. Úgy szokott kezdődni hogy elalszom, jön egy furcsa nyomasztó érzés, mintha valaki figyelne és már tudom előre, hamarosan megjelenik ez az alak. Van hogy az ágyam felett lebeg, tegnap spec. a székemben ült és én próbálok ordítani, mozogni, fintorogni ( mert azt hallottam ezektől talán felébredhet az ember, de olyan szinten lenyom hogy lehetetlen. Minden éjszaka egy kicsit meghalok. Remegve megyek át anyához a másik szobába de már aludni sem akarok. Gyűlölök aludni mert tudom hogy kínoz és nem tudok tőle megszabadulni. Nagyon fáradt vagyok , kimerült és félek. Ha valakinek mesélem a szüleimen kívül, csak ráfogják a stresszre, legyintenek és mosolyognak rajta. Mit tegyek? Az öngyilkosság gondolata is megfordult már a fejemben. Nagyon-nagyon szeretném kipihenni magam de rettegek és levegőért kapkodva ébredek fel, amikor roha*t nehezen végre sikerül. Könyörgöm valaki mentsen meg! 19 éves lány vagyok, nem akarok meghalni de így élni sem!



2018. márc. 27. 09:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Orvosnál voltál már? 19 éves vagy, simán elmehetsz bárhová, pl. alvásambulanciára. Ott biztosan van sok tapasztalat, nem fognak csak legyinteni.
2018. márc. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Pszichiáterhez is elmehetsz, ők is tudnának erre valami okosat mondani. Az életminőségedet jelentősen rontja, tehát már nem gyerekjáték kategória.
2018. márc. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%
Hívd segítségül Jézus Krisztus nevét, és küldd el az alakot. Jézus Krisztus erősebb minden rossz szellemnél.
2018. márc. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
12%
Jézus Krisztus Isten Fia, ma is él, feltámadt és azt ígérte, mindig jelen lesz a Benne hívőknek.
2018. márc. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem jártam még , megpróbálom. Köszönöm a válaszod!
2018. márc. 27. 15:15
 6/13 anonim ***** válasza:
17%
Rákereshetsz így videókra, hogy "sleep paralysis Jesus"...
2018. márc. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

3-as, 4-es

Az ugye megvan, hogy a biblia negatív látomások egy része is pont alvási paralízissel keletkezett? A másik része meg epilepsziával, meg hasonlókkal. Úgyhogy hagyjuk az ilyen középkori dumát!

2018. márc. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Ez nem egy új jelenség. Rengeteg embernél előfordul, és az interneten is felemás információkat fogsz találni.

Én is régen sokat láttam ezt a fekete alakot. Lebegett felettem is, állt az ajtóm elött, mikor hol volt kedve. Nem tudtam mozdulni, üvölteni se, segítséget se tudtam kérni. Ilyenkor semmi más nincs az emberben, csak félelem. És nagyon furcsa érzés hogy agyban pontosan tudod hogy amit látsz az nem valódi, csak egy illúzió, előre tudod hogy el fog tűnni egy kis idő múlva. Mégis a félelem növekszik, akkor is ha minden logikusan ellene szólna. Utána hirtelen volt-nincs, és hatalmas nyugtató hatást érzel, szinte kiráz a hideg. És csak itt tudsz megmozdulni és megszólalni. De ilyenkor már fölösleges.

Amit látsz az nem démon, Jézus nem fogja tudni elűzni. Nem is a stressz okozza, így a Jézus általi megnyugvás se tud majd végezni vele.

Ez egy védelmi reakció amit az agyad vált ki. Legtöbbször akkor jön elő amikor a hátadon feküdsz, olyan pozícióban hogy a mellkasodra nagy nyomás nehezedik. Ez nem tesz jót sem a tüdőnek, sem pedig a szívnek. Sokszor emiatt lélegzés ki is maradhat. Ezért az agyad fel szeretne ébreszteni. Sajnos a rem fázisú alvás nem úgy működik hogy egyik pillanatról a másikra ki-be jár az ember. Az agy ugyan olyan jeleket ad álmod közben az idegrendszernek, mint ébren. Hogyha az álmodban futni akarsz, akkor az agy sima futó utasításokat ad le. Mégis egészséges embernek nem mozog ilyenkor a lába. Azért, mert van egy kapcsoló ami azt állítja hogy a tested végrehajtsa-e ezeket. Ez a mély álom alatt nem működik, és idő kell neki hogy visszaálljon. Az agy viszont ezt sürgetni akarja, ezért látható és hallható rémisztő és veszélyt sugárzó képeket és hangokat szimulál neked. Míg van ez a pár másodperc késés a két rendszer között addig ez egy elég ijesztő dolog tud lenni, erről az időtartamról beszélünk mi.

Kezdeni vele nem lehet semmit hogyha már benne vagy. A legtöbb amit tehetsz az hogy nyugtatni próbálod magad tudatosan. De ezt tapasztalatból mondom hogy úgyse fog menni.

Megelőzni viszont lehet. A trükk hogy ne feküdj háton. Nekem ez az egy dolog ami bevált. Én mindig az oldalamon vagy hason fekve alszok, és azóta egy alkalommal se volt ilyen.

2018. márc. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm hogy megosztottad ezt velem! Remélem nálam is működik majd.
2018. márc. 28. 21:21
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom , hogy olvasod e még a fórumot ha ez megnyugtat nekem is volt egy ilyen periódusom amikor rendszeresen előjött a paralízis de ha belegondolok gyerek korom óta előfordult. Hasonló nekem is ahogy írod, én csak valami sötét, gonosz erőként tudnám megfogalmazni ami bántani akar , igen engem is le akart nyomni az ágyhoz, megfogta a vállaim és húzott lefelé de volt olyan is hogy egy sötét alakot láttam állni és figyelni az ágyam előtt...ilyenkor mindig levegőt kapkodva rohantam ki az erkélyre vagy rengetegszer beleálmodtam hogy nem tudom felkapcsolni a villanyt nem tudok megmozdulni rettenetes érzés de ezek mindig nagyon stresszes időszakokban fordultak elő nálam. Ajánlanám a sportot , kirándulást esetleg nyelvtanulás bármi ami érdekel. A lényeg, hogy foglald el magad napközben és a kis lelked próbáld meg helyrehozni.

Az úszás is nagyon sokat tud segíteni.

És igen...a háton alvás és a délutáni szunyókálás...nálam is ezek hozták elő..de megnyugtatlak elmúlhat...nekem már régóta nem jelentkezett bár rámálmaim azok sajnos még most is vannak. Amúgy hogy vagy jobban vagy már? 32/N

2018. nov. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!