Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Álmosan/félálomban hallucinálh...

Álmosan/félálomban hallucinálhatok hangokat?

Figyelt kérdés
Gyakran megesik, hogy nem tudok aludni. Ilyenkor egyre többször fordul elő olyan, hogy hallok olyat, amit nem kellene. Pl: valamelyik nap már álmosan vártam hogy el tudjak aludni, és közvetlen a fülembe suttogott valaki valamit, csak már nem emlékszem mit. Vagy ma reggel 5kor felriadtam valamire, és rá pár percre ahogy megpróbáltam visszaaludni, hallottam, hogy valaki belemond egy 'bu!'-t a fülembe. Tudjátok, mint amikor valaki meg akar ijeszteni valakit. Hát meg is ijedtem amúgy rendesen, elég hangosan felsikítottam, csak a szüleim nem jöttek át. Ezek ugye lehetnek csak a stressztől/fáradtságtól?
2018. márc. 30. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen. Pihend ki magad jobban, és rendszeresebben.
2018. márc. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Nekem mostanában reggelente az szokott lenni, hogy félálomban alszom és mindig hallok hangokat és azok beleszövődnek az álmomba. De a hangokat valszeg a tengerimalacon kelti. Pl. hallottam ahogy lépkedett, az álmomban pedig egy gyilkos lépkedett felém.

De ez más helyzet mint a tiéd. Velem még ilyen nem volt. Én el tudom képzelni, hogy az nem hallucináció.

2018. márc. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Kezdeti skizofrénia. Lesz rosszabb is ennél.
2018. márc. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"a hangokat valszeg a tengerimalacon kelti. Pl. hallottam ahogy lépkedett, az álmomban pedig egy gyilkos lépkedett felém"


Még egy ok, hogy ne legyn állatom! :DD

2018. márc. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2018. márc. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze. Én is szoktam. Nem nagy dolog. Nekem gyakran van, hogy nagyon keveset alszom pár napig (napi 3 órát), olyankor mind hangokat, mind képeket is sokat "hallucinálok". Sokszor úgy, hogy néhány másodpercre hunyom csak le a szemem. Amikor kipihent vagyok, sosem történik ilyen.
2018. márc. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Teljesen normális. Hipnagóg hallucinációnak hívják.

Én elalvás előtt szoktam hallani női hangon (ritkábban a saját hangomon) nevetést, suttogást, kiáltást vagy a saját gondolataimat hangosan, de legtöbbször zörejeket (mint pl. amikor egy bútort arrébb tolnak vagy vízcsobogást, zacskócsörgést stb).

Nemrég meg ébredéskor is hallottam, amint suttogó hangon beszél egy női hang, de nem értettem, mit. Meg egyik nap képi hallucinációm is volt, azt láttam, mintha valaki ülne a székemben. (Nekem háttal van a szék, tehát csak a támláját látom az ágyban fekve, így csak egy oldalt lelógó kart/kezet láttam.) Kb. fél másodpercig láttam, pont ameddig félálomban a másik oldalamra fordultam. Persze megijedtem és felébredtem teljesen erre, de akkkor már nem láttam. 22/L

2018. márc. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!