Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kellene tennem? Depresszió...

Mit kellene tennem? Depressziós volnék?

Figyelt kérdés
Egy 18 éves srác vagyok. Gyerekkoromban elég sok trauma ért a családomnak köszönhetően, aztán általánosban is éreztették velem az osztálytársaim hogy kevesebb vagyok, mint ők. Mostanság ... illetve már megközelítőleg 1 -2 éve heti 1 -4x iszok, alkalomadtán füvezek vagy ha nyugtatóhoz jutok azt szedek. Nem érzem magam túl jól józanul. Nem szeretek egyedül lenni a gondolataimmal. Gyakran gondolok öngyilkosságra, bár nem hiszem hogy meg tudnám tenni. A családom jelenléte is önmagában egy visszahúzó erő, a párkapcsolatom is kezd összeomlani. Gondoltam rá hogy elmennék pszichiáterhez, hátha ki tudnánk kezelni. Pszichológusnál voltam, de nem ért semmit, hasznavehetetlen tanácsokat kaptam. Az alkoholizmustól is mindig csak egy köpésre vagyok, amikor megjelennek az elvonási tünetek akkor abbahagyom 1 hétig, majd megint iszok egy darabig, és ezt ismételgetem. Az érzelmeimet nem nagyon tudom megélni, úgy ahogy régen. Régen nagyon intenzíven meg tudtam élni a szomorúságot meg a boldogságot, a szerelmet ... most olyan mintha csak 1/4 -ét érezném minden érzelmemnek. Teljesen tanácstalan vagyok.

2018. ápr. 5. 23:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Keress másik pszichológust.

Plusz pszichiáterhez is elmehetsz nyugodtan. Az a legjobb, ha a két szakember együttműködik.

Csak próbálj meg előzetesen infókat begyűjteni pl. a netről, hogy olyat találj, akinek ez a szakterülete (függőségek, szenvedélybetegségek).

Ha Bp-n vagy a közelben élsz, tudom ajánlani a Támasz szolgálatot, egy nagyon jó fej doktornő tart csoportfoglalkozásokat ambulánsan, de adott esetben be is tudnak fektetni, ha szükséges.

2018. ápr. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!