Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem érzek semmit?

Nem érzek semmit?

Figyelt kérdés

Valami nagyon nagy baj van velem.

Azt hiszem, nem tudok szeretetet érezni. Sem a barátaim iránt, se családtagok iránt, se párkapcsolatban.

Pár éve vettem először észre, hogy valami nagyon nincs rendben. Pedig gyerekkoromban rengeteg szeretetet kaptam, a családom és a barátaim máig támogatnak és szeretnek, de egyszerűen képtelen vagyok szeretni. Tudom, hogy ez borzalmasan hangzik, de azt hiszem, még édesanyám iránt sem érzek semmit. Pedig én annyira szeretnék változni és változtatni, de nem tudok,

A párkapcsolatoknál még rosszabb a helyzet. Ha van egy fiú, akkor ideig-óráig jól érzem vele magam, de aztán mindig beüt valami, mikor érzem, hogy viszonozza, megijedek, és mintha minden addigi érzés elpárologna, elkezdek semmit nem érezni, de szó szerint.

Nagyon kétségbe vagyok esve, mi lehet a bajom?

Lehet, csak a hormonok szórakoznak velem ennyire?

17/l


2018. ápr. 7. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy tényleg nem szeretsz, csak félsz az érzelmektől. Mert azok a másik részről elmúlhatnak vagy épp ki se alakulnak, és óvod magad a csalódástól. Ami nincs, azt ugye nem lehet elveszíteni. Talán ha valami nagyon átütő ember fog jönni, akkor nem tudod tudatosan visszafogni magad, hanem átadod magad a jöjjön, aminek jönnie kell-nek.
2018. ápr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez nagyon egyén függő. Lányok általában érzelmesebbek, de nem mindenki. Filmek videók sem hatnak meg? Mindenesetre, ha kevésbé vagy érzelmes az nem valami betegség. Csak ilyen vagy.


Párválasztás nehezebb lesz tényleg. De még ráérsz ezen aggódni. De majd próbálj keresni tényleg olyat, aki mégis hat rád, csak neked ez ritkább lesz valószínűleg. Többet kell keresnek, sokfelé körülnézned.

2018. ápr. 8. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy nem érzed a saját érzelmeidet... hát, ez egy elég paradox állapot. Nekem is előjött, még kiskamasz-koromban pszichiátrián feküdtem, de az enyém mögött egy mentális betegség (OCD) állt, ami miatt mégjobban rápörögtem, mi lehet a baj velem. Aztán rájöttem, hogy semmi.

Ahogyan veled sincsen semmi gond. Az úgymond érzelemmentességnek számos oka lehet, pl. ha elfojtasz valamilyen érzelmet, akkor nagyjából a többit is elfojtod. Akár a hormonjaid is szórakozhatnak veled, fejlődő szervezet vagy.

A lényef, hogy ne pánikolj be! ;) Biztos, hogy nincs semmi komoly gond, maximum valamilyen kisebb zűr a lelki világodban - szerintem keress fel egy pszichológust (nen szégyen, sőt!), és együtt biztosan megtaláljátok az okot és a megoldást is. :)

Megnyugtatásként: Olyan egész egyszerűen nincs, hogy valaki nem tud érezni. Az érzelmek is az agy kémiai működéséből származnak, azt pedig nem tudod ki- vagy bekapcsolni. A legfontosabb, hogy ne félj! ;)

2018. ápr. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!