Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek a hipochondriámmal?

Mit kezdjek a hipochondriámmal?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok és súlyosan hipochonder vagyok. Mindennapjaimat átjárja a stressz. Testem minden apró üzenetére azt hiszem hogy súlyos betegség.


2017.május: Hererákot beszéltem be magamnak, mert fájtak egy kicsit a heréim. Több mint 3 hétig idegeskedtem.


2017.június-október: Limfómát beszéltem be magamnak, mert észrevettem a nyirokcsomóimat, mindegyik kitapintható. Azóta sincs semmi bajom.


2018. január-idáig: HIV fertőzést beszélem be magamnak. Mert 5 hete lefeküdtem a barátnőmmel(16), óvszer nélkül. Előttem 2 sráccal volt még. Az aktus kb 9-10 másodpercig tartott. Aztán a neten összeolvastam mindent, hogy a hiv-et nagyon könnyű elkapni. Olvastam, arról is, hogy a HIV-nek 4 hét után jönnek az influenzához hasonló tünetek. 1 hete már fáj a mandulám (megnagyobbodtak), a nyaki nyirokcsomóim egy picit megnagyobbodtak. 3 napja elkezdett fájni a hasam, és a stressztől hányingerem van. Lázam nincs, izület, izomfájdalmam nincs. Beszéltem erről egy orvos ismerősömmel, aki meg akart nyugtatni hogy a HIV-re kb 1 % esélyem van, ne aggódjak ezen, felesleges. Mondta, hogy ne szűrésre menjek hanem azonnal pszichiátriára.



2018. febr. 10. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp pszichológus vagy pszichiáter szakembert keress fel, mert ez a problémád még sokkal-sokkal súlyosabbá válhat. Ne aggódj, nincs semmi fizikai betegséged, tényleg a fejedben kell rendbe tenni a dolgokat.
2018. febr. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egészséges életmódot élek. Konditerembe járok, az utóbbi két hónapban híztam 4 kilót, heti 4x edzek
2018. febr. 10. 20:27
 3/6 Zoli780806 ***** válasza:

Fenét. Ne menj pszichiátriára csak felírnak vmit...na attól tényleg beteg leszel.


Hiszed vagy nem ez korunk slágere, hogy az ember ilyeneket képzel be. Tök normális vagy.

2018. febr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
A barátnődnek 16 évesen te vagy a harmadik,hadd gratuláljak, igazi fenomén.
2018. febr. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2Keress fel egy pszichológust, aki gyógyszer nélkül, puszta beszélgetéssel képes lesz rendet tenni a fejedben egy pár alkalom után.
2018. febr. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pedig ide pszichiáter kell. Nekem is ez segített. Az egy hülyeség, hogy majd pont a gyógyszertől leszel beteg. Érdekes, a vérnyomáscsökkentőre pl senki nem mondja, hogy ne szedd, mert épp attól lesz még magasabb a vérnyomásod.
2018. febr. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!