Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljes blokk - ha valaki egy...

Teljes blokk - ha valaki egy nagy shocktól hirtelen bekattan és azt se tudja ki ős és hol van, az meddig szokott tartani?

Figyelt kérdés

láttam egy ilyen esetet az USA-ban, mondjuk tényleg nagy shock volt neki, de aztán a srác átment teljes katatóniába (? nem biztos h így hívák?), és már mindegy, mit csináltak vele, fel se fogta, csak nézett a semmibe.


egy ilyen állapot meddig szokott tartani és mi a pontos neve egyébként?


2018. ápr. 28. 13:22
 1/5 A kérdező kommentje:
*jav: azt se tuja, ki Ő
2018. ápr. 28. 13:22
 2/5 anonim ***** válasza:
Változó de többnyire pár óra vagy kevesebb. Függ az eseménytől meg a személytől is.
2018. ápr. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 vagyok. Én autóbalesetnél láttam ilyet, kórházba vitték vele. Nem tudta feldolgozni hogy majdnem meghalt egyik pillanatról a másikra, ugyanilyen volt mint ahogy leírtad. (Szerencsére senki nem sérült komolyabban.)
2018. ápr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
szoval ekkor ez semmiképpen se tart pl hetekig?
2018. ápr. 28. 19:26
 5/5 anonim ***** válasza:

A trauma, a megrázkódtatás egy életre is szólhat, de sokkos állapotban nem lesz hetekig senki. (De javitsatok ki ha tévedek.)

Bocsi csak most láttam hogy írtál hozzá, lehet azóta nem téma már...

2018. máj. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!