Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha öngyilkos lesz valaki,...

Ha öngyilkos lesz valaki, akkor a pszichológusát felelősségre vonják?

Figyelt kérdés
tehát ha tegyük fel járok pszichológushoz és öngyilkos leszek, azonban a pszichológusomnak beszéltem az öngyilkossági gondolataimról korábban, akkor őt felelősségre vonhatják, hogy miért nem intézkedett az érdekemben?
2018. máj. 3. 03:41
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Nem, mert rajtad kívül senki sem tudhatja, mit mondtál neki. Hacsak ő maga elő nem áll, és beismeri, hogy beszéltél róla, de nem tett semmit, úgy nem fog történni semmi. De ha meg is teszi, akkor is legfeljebb szakmai mulasztásért felelhet, azaz orvosi műhibáért, nem pedig bűncselekményért.
2018. máj. 3. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Orvosi műhibát orvos tud elkövetni.
2018. máj. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Öngyilkossagnal bebizonyosodik, hogy nem volt mas keze is a dologban abba is marad a nyomozas, pszichologus max annyit mond, hogy megtett minden tőle tehetőt, mond pár pszichés betegseget amiben szenvedtel es ezek egyvelege tetlegességig fajult... kezet csokolom
2018. máj. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdésedre a válaszom röviden. Nem.
2018. máj. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%

Nevetséges amit írsz:

"őt felelősségre vonhatják, hogy miért nem intézkedett az érdekemben?"


Felnőtt emberként ilyen felsem merülne bennem, nem vagyok én gyámság alatt, ő meg nem a gyámom.

2018. máj. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%
Nem, mert van úgy, hogy mindent megtesznek. Gyógyszeres kezelés, pszichoterápia, és mégsem segít. Sajnos ők se tudnak mindenkin segíteni.
2018. máj. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!