Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt már hogy öngyilkos...

Volt már hogy öngyilkos akartál lenni?

Figyelt kérdés
Mi segített ilyenkor? Hogyan terelitek el a gondolataitokat?

2018. ápr. 19. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Szia! Igen volt, többször is. Az segített, hogy végiggondoltam az életemet és ráébretem,hogy valójában mennyi mindent értékelhetek, de nem teszem. Azt, hogy van lábam, kezem, látok és a körülöttem élő emberek között mennyi olyan van, akinek a nehézségei százszor meghaladják az enyémeket, mégis pozitívak és mennek előre. Sokat segít, ha valakivel tudsz erről nyíltan beszélni! Amikor megfordult a fejemben az önygyilkosság, nagyon gyakran meghalt a közelemben valaki.(mindig jelnek vettem, hogy mit gondolok én,hogy meghaljak) Baleset stb. Ez ráébresztett arra, hogy basszus én eldobnám az életemet, más pedig mit meg nem adna azért,hogy élhessen,meggyógyulhasson egy betegségből..Nem kell messzire mennem, a legjobb narátnőm 2 éve kómában van egy súlyos baleset miatt.Hát ilyenkor sokszor arra gondolok, hogy én eldobnám az életem, ő pedig ha tehetné, élne.Nagyon nehéz volt nem összezuhanni, de erőt ad, hogy érte élehetek és érte elviselem a nézségeket,mert tudom,neki sokkal borzasztóbb. Nem tudom te milyen problémákkal küzdesz, de biztos vagyok benne, hogy akár mi történik, az érted és nem ellened van. Még ha most nem is úgy tűnik. Az öngyilkosság szerintem nem megoldás, honnan tudjuk, hogy jobb lesz utána?Ha megküzdesz egy problémával és leküzdöd, az hatalmas erőt ad majd később az életben! (Nem tudom hiszel-e Istenben, de nekem az imádkozás is sokat segített.Ha van kedved és nyitott vagy az ilyen dolgokra, térj be egy templomba, lehet választ kapsz nehézségeid miértjére.Persze benne van, hogy nem, de 10 perces próbát talán megér) Remélem tudtam segíteni Neked! Legyen nagyon szép napod! Vidámság!:)
2018. ápr. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ön, nem öny bocsi elírtam:)
2018. ápr. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Már szinte 1 évtizede folyamatos gondolat nálam. De olyan mélyen sose voltam, hogy csak ezt lássam az egyedüli kiútnak, mert szerencsére mindig jobbra fordultak a dolgok.

Lassú, és még mindig nem tökéletes változást az hozta meg, hogy volt egy nagyon rossz időszakom, és kényszerből pszichiátrián és pszichológusnál kötöttem ki egy párszor. Elment erre pár évem, aztán mikor rájöttem, hogy soha senki nem tud segíteni rajtam, csak én magam, akkor erőt vettem magamon, kitörtem a komfortzónámból, elfogadtam a "betegségemet", és éltem egy kis ideig. Aztán kicsit megint visszazuhantam, de a remény és az erő még él bennem, hogy egyszer lesz egy jobb életem.

Szerintem nem elterelni kell a gondolatokat, és úgy tekinteni az öngyilkosságra, mintha nem is létezne, hanem inkább olyan dolgokkal lekötni magunkat, amiket szeretünk, és talán hosszú távon még hasznosak lehetnek. Rossz dolgokat nem évekig siratni, hanem max egy rövid ideig, aztán szarni rá, és élvezni az életet. Legalábbis én örültem volna, ha így kezdtem volna gondolkodni már jó pár éve, mert így csak ellöktem magamtól a lehetőségeket, és emiatt csak tovább fokozódott az öngyilkossági vágy.

Felesleges szerintem ilyen gondolatokkal elpazarolni az időt, és csak mégjobban lehúzni magad. Ha más kiút tényleg nincs, akkor meg kell tenni, de sok mindent megold az idő, nem kell elhamarkodott döntéseket hozni.

2018. ápr. 22. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Igen volt, de mikor nyugodtabb állapotban voltam rájöttem még mennyi minden állna előttem, egy csomó jó dolog. Pl.: Házasság.
2018. ápr. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Évek óta csak ez jár a fejemben és kísérletem is volt már. Semmi nem segített és a gondolataimat se tudtam elterelni, csak azért nem jött össze, mert gyáva voltam tényleg megtenni. Sokszor elterveztem magamban, hogy így vagy úgy teszem meg, bejártam többször is útvonalakat (pl. hidakat, hogy onnan fogok leugrani), de nem volt bátorságom megtenni. A kísérletem is azért fulladt kudarcba, mert közben meggondoltam magam és mégse akartam/mertem megtenni. Már vagy 2 éve a táskámban hordozgatok egy búcsúlevelet, hogy kéznél legyen, ha egyszer tényleg megteszem. Nem mondtam le róla, egyszer minden bátorságom összeszedem és megteszem.
2018. máj. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!