Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Duloxetin antidepresszáns...

Duloxetin antidepresszáns elvonási tünet?

Figyelt kérdés

Fél évig szedtem duloxetin hatóanyagú antidepresszánst. 60 mgosat. 1-2 hete vettem be az utolsó szemet. A pszichiáterhez kb. egy hónap múlva jutok be, akkora kaptam csak időpontot.


Ezzel párhuzamosan iszonyatos fejfájás-szédülésem van, ami az elmúlt 3 napban borzasztóvá erősödött. Lüktető, pulzáló szédülés, így tudom leginkább leírni. Létezhet, hogy ez az elvonási tünet lehet? Azt hittem ilyen rövid időszak után nem lesz különösebb bajom. Fájdalomcsillapító nem használ, max. tompít kicsit.


Már a múlt héten voltam orvosnál egy vérkép beutalóért, akkor épp szabadságon volt, így csak az asszisztens nyomtatott és íratta alá a papírt a helyettesítő orvossal, nem volt alkalmam megemlíteni a fejfájást. Vérképem, vérnyomásom rendben van.


Tudok valamit tenni ellene esetleg?


2018. máj. 7. 21:48
 1/2 anonim ***** válasza:
A háziorvos is felírhatja, oda nem kell időpont.
2018. máj. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Csak update az esetlegesen későbbi olvasóknak: igen, elvonási tünetek voltak; nem úgy kellett volna leszoknom róla, mint ahogyan én próbáltam (nem naponta, hanem ritkásabban bevenni a vége felé), hanem orvossal megbeszélve.


Háziorvosom felírt nekem Neuromultivit tablettát, meglepően jól segített. Mellette még pár napig Deadalon + fájdalomcsillapító is jól bevált.

2018. máj. 29. 01:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!