Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A rossz élet okozza a depressz...

A rossz élet okozza a depressziót, vagy a depresszió okozza a rossz életet?

Figyelt kérdés

2018. máj. 8. 08:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Utóbbi. Például az én életem nem jobb, mint egy átlag magyaré, de sokkal boldogabbnak látom magam, mivel áltláaban a dolgok pozitív oldalát keresem, nem a negatívat.
2018. máj. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is-is. Vannak olyan tortenesek az ember eleteben, amelyek kivalthatnak depressziot, ha az ember aahjlamos ra. Ugyanakkor a depresszio kialakulasaval az eletminoseg is romlik, mivel az ember alapbol minden tortenest mashogy el meg.


Ordogi kor amugy, nekem pont ebben a sorrendben tortent.

2018. máj. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem az utóbbi. Jó életem volt, mégis az lettem. Aztán elkövettem azt a hibát, hogy elkezdtem inni, hogy hátha tudom enyhíteni a depressziómat, de nem tudtam, sőt egyre rosszabb lett és az életminőségem is nagyon leromlott. Most viszont ott tartok, hogy hiába nem iszom több, mint 2 és fél éve, akkor is depressziós vagyok. Ez ilyen...
2018. máj. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Esetek egy részében az okozat visszahat az okra és erősíti azt. A depressziós jövedelme csökken, akár el is apadhat és megjelenik a hajléktalanságtól való félelem, amely rendkívüli mértékben rombolja a lelki egészségét.
2018. máj. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 jani273 ***** válasza:

Amikor nincs celod es nem nezel ele semminek az pl okozza a depressziot. Amikor tul jol megy a sorod, van penzed nem kell annyit olyan kemenyen dolgozni es aggodni is okozza a depressziot. elmelkedes az eletrol a vilagurrol, a termeszetrol is okoz depresszito ha tul melyen belebonyolulsz es az okat keresed. SOk minden okoz depresszito. Penznek semmi koze hozza, lehetsz milliomos es depresszios, vagy szegeny es depresszios.

Az eleted te vezeted. Ha nem csinalsz semmit ellene nyilvan azert mert tetszik ahogy elsz. Ha nem tetszene csinalnal valamit ellene.

Tehat nyugodj meg, semmi nem rossz az eleteddel, mert ha rossz lenne mar reg megvaltoztattad volna. A vilag azert szep, mert mindenki mas. Kapis??

2018. máj. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 szenes43 ***** válasza:
Szerintem minden embernek mint tudjuk van egy bonyolult agyi tevékenysége. Aki örökli vagy hajlamos rá annak előbb bejön az említett agyi tevékenység "zárlata". A negatív külső körülmények kétségtelenül siettetik. A gazdag ember bukik a tőzsdén az trauma számára,a szegény sorban áll egy tál étel osztásnál és pont előtte fogy el.Neki az a trauma. A depresszió kórképe az agyban végbemenő nemkívánatos kémia tevékenységek eredménye.
2018. máj. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A depresszió az elfojtás eredménye. Azért alakul ki,mert az illető nem tudja szabadjára engedni az érzéseit és ez maradandó károsodást okoz.

Depresszió=elfojtás,elnyomás

2018. máj. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 szenes43 ***** válasza:
Bár elfojtás meg hasonló viselkedési szokás lenne a depresszió. Akkor nem jutna el odáig a depressziós ember hogy önkezével véget vet az életének. A depresszió betegség és a nem kezelt depressziós beteg eljuthat arra a pontra mikor önmaga ellen fordul. Ez bizony nem valami viselkedési anomália mint az említett elfojtás.
2018. máj. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A depressziót az elfojtás okozza. Az elfojtás a legrosszabb. Az vezet suicud hajlamhoz.

Aki nem font el semmit,annak nem lesz depresszív hangulata

2018. máj. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 czekes sandor válasza:
a depreszio eggyik oka hogy nem realista az az ember aki beleesik mert ö azt szeretné hogy minden ohaja teljesüljön akár lehet akár nem és minnél hamarabb legyen ugy ahogy akarja függetlenül a lehetöségektöl ami a lelkében nagy csalodást okoz .A segitséget elutasitjákmert az ök akaratjuknak nemfelel meg föleg az idö szempontjábol nem segit sem az ital sem a pénz vagy gyogyszer hanem az egoizmus legyözése és a türelem valamint a hit és a benne valo meggyözödés mert van egy olyan erö ami tul tud vinni ezen az akadályon csak el kell fogadni és élni vele
2018. máj. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!