Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek ezekkel az elvisel...

Mit kezdjek ezekkel az elviselhetetlen érzésekkel?

Figyelt kérdés
20 éves egyetemista lány vagyok. Tini koromban panikbeteg és depressziós voltam. Fogalmam sincs, hogy mi váltotta ki ezt. A családommal viszonylag minden rendben, a suliban nem bántottak, bár barátaim nem nagyon voltak, de nem azért, mert nem lehettek volna. Az én hibám volt. En nem találtam meg a közös hangot senkivel. Aztán volt egy időszak amikor láthatóan rendbe jöttem. 3 éve ismertem meg a páromat, egy év barátság után jottünk össze. Álomszerű volt az egész. Majd eleinte csak aprosagokon problémáztam és ő is, ezeket meg tudtuk oldani egyszerűen, de kb. Egy éve kifordultam onmagambol, annyira szeretem és minden időt vele akarok tölteni. Nyilván tudom, hogy ezt nem lehet és amikor egyszerre van dolgunk (munka, suli) akkor semmi bajom, de ha az van, hogy valamelyikunk otthon van a másiknak pedig van valami dolga akkor kiborulok, hogy nem egyidobe esik mindkettőnknek és együtt is lehetnénk, de nem, mert muszáj máshol lennünk és emiatt lehet aznap nem is tudunk találkozni. Mióta vele vagyok azóta ertekeltem át, hogy egyszer meghalunk és emiatt nem bírom, ha úgy érzem, hogy egy percet is elvesztegetunk. Mellesleg állandóan rettegek, hogy beteg lesz vagy, hogy én és elveszitjuk egymást mielott leelhettunk volna egy élétet. Hipochonder vagyok. Nem élünk együtt, dolgozok az egyetem mellett, és nem csak hétvégén mégis nagyon keveset keresek. Szeretnék munkahelyet váltani, de addig is úgy érzem, hogy szintén csakét elpocsekoljuk az időt. Ma estig dolgozik, én meg a hétvégén dolgozok mindket nap estig és kivagyok,hogy milyen szép az idő, mennyi mindent csinalhatnank és nem lehet. Ő is szenved egy dolog miatt. Mert ő pedig nagyon féltékeny típus, és ő ezt viseli nagyon nehezen, de ez más téma csak gondoltam megemlitem. De nem hiszem , hogy ez kozrejatszik abban, hogy ilyen vagyok
2018. máj. 11. 13:58
 1/3 A kérdező kommentje:
A lényeget kihagytam, szóval a fent leirtak elviselhetetlen érzéseket okoznak bennem. Én nem gondoltam, hogy lehet ilyet érezni, de néha csak nézek ki a fejembol, néha tombolok, teljesen tehetetlen vagyok, semmi nem változtat rajta és nem akarom sajnaltatni magam, másoknak nem is említem. De bennem nem múlik el. Tenyleg úgy érzem, hogy belehalok. Régebben is jártam már pszichologusnal. Nem segített. Nem tudom van-e értelme megprobalni újra
2018. máj. 11. 14:01
 2/3 anonim ***** válasza:

A személyiség hangolása nem egyszerű pszichológusi, hanem pszichoterapeuta kompetencia. A terapeuta is akkor a legeredményesebb, ha integratív és/vagy ericksoni kiképzésben részesült.

Ha kérdésed van, írjál.

2018. máj. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az is sokat számít ,hogy meglegyen az összhang a pszichológussal. Ez nem mindig jön össze elsőre. Fontos ezeket úgy kibeszélni ,hogy közben érzed a törődést, hogy megért téged akihez jársz. Már ez óriási segítség lehet. Lehet egy pszichológus akármilyen szuper papír szerint, ha a 20. találkozásnál se érzed a bizalmat, szimpátiát.

Tudom ez nagyon nehéz dolog, én is hasonló cipőben jártam. Kitartást és csak felfelé!

2018. máj. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!