Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Napokig tarthat panikroham...

Napokig tarthat panikroham szeruseg, vagy mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Szokott panikrohamom lenni de nem tart olyan sokaig, viszont az utobbi honapokba pl most is, azt veszem eszre hogy panikroham szeru tuneteim vannak ( bar nem teljesen olyan mint panikrohamkor) de napokon keresztul.

Alapvetoen sulyos asztmam van es ez ilyenkor felerodosik, napokon at nem kapok normalisan levegot, es barmilyen kezelest probalunk ( multkor is korhazba kotottem vele ki) nem hasznal ilyenkor. A szivem nagyon gyorsan ver,lever a viz, remegek, szedulok, nem fog megfeleloen az agyam...stb.

Ez altalabba stresszeles utan jon ki, amikor mar alapvetoen nyugodtak erzem magam, ez ossze is zavar..

Fogalnam sincs hogy ez panikroham e, vagy mi lehet, egyaltalan mit tudok tenni ellene?



2018. máj. 22. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:

ez szerintem szorongas, nekem is volt.

:S

2018. máj. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod, utana is olvasok mit takar a szorongas. Neked sikerult lekuzdeni?
2018. máj. 22. 21:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Nehéz ennyiből megmondani, de szerintem ez nem pánikroham, kb. elképzelhetetlen számomra. Ha stressz váltja ki, akkor lehet esetleg alkalmazkodási zavar, tipikusan a stressz kiváltotta szenvedés, szerintem passzol tünetileg, de a hosszú táv azért itt is szokatlan. A borderline személyiségzavar egyik tünete a rövid pszichotikus állapot, ami tarthat napokig, lehetsz zavart, hasonlóan rossz érzéssel jár, így ezt valószínűsíteném. Nem vagyok orvos, de én inkább egy személyiségzavarhoz hasonló összetettebb betegséget tudok elképzelni, viszont tekintettel, semmit nem tudok rólad, nem mondhatom biztosra.
2018. máj. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszodat, fogalmam sincs mi lehet ez..:/

Panikrohambal mindig egyertelmu volt, de ez valami mas, es fogalmam sincs milyen iranyba keresek ra megoldast, ha nem tudom hogy mi lehet ez.

2018. máj. 22. 23:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Elmész a háziorvoshoz és megkérdezed, hogy kaphatsz-e beutalót pszichiátriai gondozóba. Ingyenes, ott megmondják, mit lehet vele kezdeni. Nem kell a legrosszabbra gondolni, működik a dolog.
2018. máj. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1#

Sikerult, de evekig tartott.

2018. máj. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!