Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok mély levegőt...

Miért nem tudok mély levegőt venni?

Figyelt kérdés

20/F


Allergiás vagyok, és szedek ZODAC tablettát. Néha pszichés állapotban vagyok, de máma is rám jött az hogy nem bírtam mély levegőt venni. Kardiologusnál voltam minden rendben. Talán neadjisten asztmám lenne? Júliusban megyek alergologia kontrollra. Nem mindig vannak nehézségeim de vannak. Néha tudok mely levegőt venni néha nem. Nagyon félek.


Vélemény?


2018. máj. 25. 20:39
 1/5 A kérdező kommentje:
De ha nyugodt állapotban vagyok akkor is rám jön az hogy nem tudok mely levegőt venni
2018. máj. 25. 20:39
 2/5 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint ha izgulsz, félsz, az ront az egészségügyi állapotodon. Most elindultál egy folyamatban, ami segíteni fog kideríteni. Inkább arra fókuszálj, hogy milyen úton tudsz valódi segítséget kapni. Kérj tanácsot, hogy miként tudod csökkenteni a tüneteidet.


Nekem allergiás reakciómkor az inhalálás segített, másnak meg nem. Ezt nem lehet neten keresztül megmondani.

Orvost keress fel és kérj tünet enyhítésre tippeket tőle (ő is csak tippelni tud nyugi, csak picit jobb szórással, mint egy nethuszár).

2018. máj. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Rossz a légzési technikád. Nézz utána a jóga-, zen-, vagy Butyejko-lézésnek.
2018. máj. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Asztmában befelé tudsz levegőt venni simán, kilégzésnél vannak gondok.

Inkább pszichés eredetű ez, ha orvosilag minden rendben, de egy pár légzésgyakorlat sem árt.

2018. máj. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szorongás okoz ilyen erőltetett sóhajtozást, ásítozást, amire ha rágörcsölsz, akkor még rosszabb lesz. Nekem is volt. Ami segít: légzőgyakorlatok, relaxálás, meditálás, bicajozás. A lényeg, hogy ne ess pánikba. Nem fogsz megfulladni attól, ha nem megy mélyre a levegő.
2018. máj. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!