Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A hipnoterápia milyen esetekbe...

A hipnoterápia milyen esetekben hasznos?

Figyelt kérdés
Mármint azt tudom, hogy traumák feldolgozására alkalmazható, de csak a tudattalanba visszaszorult traumák, vagy a tudatban minden nap megjelenő, "nem eltemetett" traumák kezelésére is alkalmas? Továbbá nálam GAD, és alkalmazkodási zavar volt megállapítva, ezekben is segít? (Hozzáteszem, hogy csak akkor mondtam el, hogy bántalmaztak, miután megkaptam a diagnózist tartalmazó papírt, szóval ez lehet akár ptsd is, ami a gad-hoz nagyon közel áll.)

2017. dec. 17. 14:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A hipnózis önmagában is hasznos (fájdalom csillapítás, vegyszer nélküli altatás, stb.),de pszichoterápiában a hipnózis alatt alkalmazott módszerek a fontosak (KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi, Ericksoni) a lényegesek, amelyek rendkívül hatékonyak.

Nézd meg a YouTube-on az "Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez" című sorozatot a tájékozódáshoz.

2017. dec. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :D
2017. dec. 19. 16:20
 3/3 anonim ***** válasza:
31%

Agymosás esetében!

[link]

2017. dec. 20. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!