Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy autista vagy...

Lehetséges, hogy autista vagy asperger szindrómás vagyok?

Figyelt kérdés
Nehezen barátkozok,nehezen teremtek kapcsolatot másokkal,nehezen ismerkedek meg idegen emberekkel.Bulizni,szórakozni nem járok.Szociális készségeim nincsenek,nem tudok barátkozni,esélyem sincs arra,hogy valaha is legyen barátnőm.Kerülöm a szemkomtaktust,ha valakivel beszélek,szinte mindig a földet nézem.Elvont dolgok érdekelnek.Írásban jól ki tudom magam fejezni,szóban viszont elég nehezen.

2018. jún. 5. 15:14
1 2 3 4
 11/31 anonim válasza:
50%

Lehetséges, de ha csak ennyi, akkor nem valószínű.


Tudod milyen az asperger?

Amikor sörözés közben elkezdenek a barátaid a melóról beszélni, és csak azért rekesztenek ki a beszélgetésből, mert tudják hogy amint hozzád kerül a szó, két perc múlva már az algebráról fogtok beszélni. Persze feleslegesen óvatoskodnak, mert te úgyis beleszólsz, csak így 5 percig tart míg meghallgathatják (újra) miért is jók a gyűrűk.

Vagy amikor a munkahelyeden poénkodnak a munkatársak, és te csak azért nevetsz, mert a többiek is, mert megtanultad hogy így szokás. Persze a poént nem érted, így a főnököd minden vicc után hosszas magyarázatba kezd, természetesen feleslegesen, mert továbbra sem érted miért fontos a viccben a székely, mikor már Csongrád megyében is van medve.

Amikor azt mondják neked hogy olyan h*lye vagy mint két másik, de te nem megsértődsz, hanem elkezdesz azon gondolkodni, hogy vajon melyik kettő.

Hát, ilyesmi az asperger.

2018. jún. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim válasza:
100%
Hú,mintha én írtam volna nagy részét....én sem tudok mások szemébe nézni. Ha mégis muszáj lenne,már minden bajom van 2-3 másodperc után. Beszélgetni sem tudok..iskolában meg is jegyezte a tanárom annó,hogy érdekes,hogy szóban 0,írásban pedig tökéletes. Oviban én is egyedül legóztam,a többiektől távol,suliba se volt egy barátom sem. A saját családom szemébe sem tudok nézni :/ elmenni ide oda szeretnék,de valami gátol. Persze muszáj,mert van 3 gyermekem,velük muszáj mennem,de nem szeretek.
2018. jún. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

#11

Ez azért nem jellemző.Amúgy nem igazán vannak barátaim,akivel veszélgetnintudnék.


Szóban általában én nagyon jól felelek.Érettségin is lehajtott fejjel néztem a földet és elhadartam az egész anyagot megállás nélkül és max pontot kaptam rá.A szóbeli jobban szokott sikerülni az írásbelinél.


Amúgy sokszor ha megyek az utcán és jön velem szembe valaki-leginkább akkor ha csaj vagy korombeli- akkor is zavarba jövök,hogy hátha engem néz.Sokszor úgy érzem,hogy sokkal jobban érezném magam,ha egy símaszkban mennék ki az utcára és akkor senki sem ismerne fel,senki sem láthatná,hogy én vagyok,mert eltakarná az arcomat.

Múltkor az is nehezemre esett,hogy megkérdezzem a boltban az eladótól,hogy hol találom,amit keresek.Vagy 10 perc gondolkodás után határoztam el magam,hogyh megkérdezem.

Hogy ha valami idősebb nö vagy férfi lett volna,akkor nyugodtan megkérdeztem volna,de mivel 20-onéves csaj meg srácok dolgoztak ott,így elég nehéz volt megkérdezni.

Amúgy idősebbekkel sokkal könnyebben el tudok beszélgetni,mint korombeliekkel.

2018. jún. 10. 15:55
 14/31 anonim ***** válasza:
58%

Én írtam, hogy az Asprergereseken is látszik a betegség. Keress rá youtube-on, angol nyelvüből van több, nagyon látszik rajtuk.

Bocs, de szimplán csak omega vagy most, ezen változtass.


Aki a Szilicium völgyi IT-sekkel akar példálózni, hogy azok közt is sok az Aspergeresek az rosszul tette. Persze vannak köztük páran, de a közös jellemzőjük mondjuk 90% fellett, hogy szimplán csak kreténnek, bénának számítottak gimiben. Mikor bejön nekik az élet (mezei Facebook, Google alkalmazott is keres évi 200-300 ezer dollárt), akkor pont igen is elkezdenek élni, habzsolni az élvezeteket.

2018. jún. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Mi az hogy omega vagyok?

Nem vagyol vesztes.Sokan felnéznek rám meg irigykednek.Mégsem tudok népszerű lenni mert képtelen vagyok kommunikálni az emberekkel.Mindig zavarban vagyok idegen helyen,nem tudok idegeneket megszólítani.Rosszul érzem magam társaságban,nem tudok érvényesülni,ha többen vagyunk.Már általánosban is ha volt valami csoportos munka,abból mindig kimaradtam,mert a többiek elvették előlem a feladatot vagy nem találtam párt magamnak.

Valószínűleg soha az életben nem lesz barátnőm.De lehet el se tudnám viselni,hogy alkalmazkodni kéne egy csajhoz meg hogy elrángatja mindenhova.

2018. jún. 10. 18:09
 16/31 A kérdező kommentje:
Ha most nyernék a lottón milliárdokat,akkor se lennének hirtelen barátaim.Akkor se mennék bulizni,mert nem bírom ki ilyen helyeken.Ha elmennék egy buliba,csak a sarokban állnék egyhelyben.Képtelen vagyok arra,hogy ellazuljak.Mindig feszült vagyok,ha idegenek vannak körülöttem.Csak agyatlan dolognak tartom a bulizást,aminek nincs semmi értelme és még a pénzt is sajnálnám rá.
2018. jún. 10. 18:12
 17/31 anonim ***** válasza:

Na jó elárulok egy titkot. Gimiben és egyetemen is infomatika tagozatosként, szakosként kevés csaj volt körülöttem, elég ügyetlenül ismerkedtem, elég csóró is voltam. Aztán lett multinál jó állásom, pénzem, kezdtem kikupálódni, ekkor kezdtem táncórákra járni (húgomtól kaptam ajándékba a bérletet, magamtól nem jutott volna eszembe).


Ez a táncos közösség a legjobb a kulturált ismerkedésre, rendszerek a bulik, táncos wellness hétvégék, táborok (nyáron tengerpart vagy Balaton, télen síelés). Ezeken mindenki kulturált, balhét még nem láttam, kevesen isznak, de azok is olyan minőségű emberek, hogy ilyenkor sem csúsznak szét.

2018. jún. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

És mégis hol,hogyan ismerkednék meg lányokkal?Egyáltalán semmilyen kapcsolatom nincs a külvilággal,nincsenek barátaim,nem érdeklek senkit.

Ha lenne sok pénzem,mit csinálnék vele?Munkahelyen nincsenek csajok,nem úgy,mint az iskolában.És mivel sehova nem járok,még csak lehetőségem sem lesz arra,hogy egyáltalán beszéljek egy csajjal.

Amúgy meg egy fos,semmitérő OKJ-t végeztem el,szóval nem lesz jó állásom,mehetek majd valami raktárba pakolni havi nettó 100 ért szóval

hiába papolsz ilyenekről...Az egész hátralévő életem csak egy magányos,unalmas,csóró szenvedés lesz,sokkal jobban járnék ha meghalnék

2018. jún. 10. 22:21
 19/31 anonim ***** válasza:

Ezért járj táncórákra. Sok nyári intenzív tanfolyam indul, a bemutató órák ingyenesek. Többet erdemes megnézned.


Egyébként meg könnyed ismerkedésnél a pozició nem számít. Van olyan táncos haverom aki pizzafutár, mégis nagyon népszerű a csajoknál. Egy másik meg kerti öntözőrendszereket szerel a saját kezével, nála az a vicces, hogy minden csaj penzes vállalkozónak hiszi, pedig mondja, hogy a saját kezével szereli, akkor meg azt hiszik, hogy viccel.

2018. jún. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Miért járjak pont táncolni.Utálok táncolni,nem tudom elengedni magam mások elött,hogy ilyen “mozdulatokat” csináljak.Zavarban vagyok,ha táncolnom kéne.Meg egy foskisvárosban lakok,ahol egyáltalán semmi lehetőség nincsen.Bp-n könnyebb,de nem vagyok Bp-i
2018. jún. 11. 14:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!