Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért álmodom ilyeneket?

Miért álmodom ilyeneket?

Figyelt kérdés

Már többször előfordult, hogy halállal álmodtam, de a mostani álmom olyan nyomasztó volt.

Azt álmodtam, hogy egy csaj itt volt nálunk a barátnőm volt, (de amugy nem ismerem), és valahogy idekerült egy kb 30 éves hapsi is. Túszul ejtett minket, de nem bántott csak ott volt

velünk és nem engedett ki. Bementem a spajzba és utánam jött én meg úgy gondoltam ha lefekszem vle akkor elenged:S:SDe végülis nem feküdtem le vele. A csaj fent volt az emeleten és mondtam neki h jöjjön le és tartsa fel én pedig addig kihívom a rendőrséget. Így is tettem de amikor már a címünket mondtam meghallotta és feljött utánnam. Közbe valahogy apáék is odaértek, de ők se tehettek semmit. A következő kép az maradt meg bennem hogy egy tónál voltunk és a rendőrség elkapta azt a valakit és sok fiatal lány holttestét találták meg a tóban. Egy csomó ember volt a tóban és én is benne voltam , de csak olyan volt mintha láthatatlan lettem volna és csak követtem az eseményeket. Szóval a rendőrség elfogta meg minden, de találtak egy mobiltelefont amibe az eltűnt lányok anyujuknak a neve szerepelt. És megszólalt az egyik rendőr hogy: Még nincs vége! És egy ember a víz alatt volt és akik a vízben voltak megpróbálta elkapni őket. Egy nő menekült és sikerült neki a vízből kijutva egy kerítésen átugrania..

Hát ez volt az álmom, kérlek segítsetek miért van ez velem??? Olyan rossz éjszakánként lefeküdni és várni h mikor lesz megint egy rémálmom.

Elég rossz korszakom van most, de máskor is álmodom ilyeneket..


2008. okt. 31. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Biztos azért álmodsz ilyeneket,mert rossz korszakod van.Talán azt tudom elképzelni,hogy valami új dolog kezdődött az életedben aminek nem tudod,hogy meg tudsz-e felelni,vagy esetleg úgy érzed,hogy ebben mások még gátolnak is.Nem akarod megfilmesíteni?A hugom álmodik mindíg ilyen horrorosat,amikor meséli olyan mintha filmet mesélne.De ennek ellenére egészséges lelkületű ember,szerintem Neked sem kell aggódni ha ilyeneket álmodsz.
2008. okt. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen..nagyon kedves vagy. Hát tényleg vmi új szerű dolog történt velem..de nagyon félek esténként:(:(:(:(:(
2008. okt. 31. 20:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ne haragudj de megkérdezhetem hány éves vagy? Nem gonoszkodni akarok, csak kérdezem. Ha akarod ne írd le :)


Szerintem semmi baj nincs veled :) Ezek az álmok pedig majd elmúlnak, ne aggódj.

Esetleg ha 1-2 év múlva is álmodsz még ilyeneket ( visszatérő álmokat) akkor érdemes elmenni vele orvoshoz, mondjuk pszichológushoz. De ez sokakkal megesik, természetesnek mondható, hogy az ember ilyen álmokkal reagál egyes nehéz helyzetekre/életszakaszokra.


Ne félj, hiszen tudod hogy ez a valóságban nem történhet meg veled. Fogd fel úgy mintha egy filmet néznél, vagy, hogy "ugyan milyen hülyeséget fogok megint álmodni... :)" elég izgalmasnak tűnt, ahogy az álmod leírtad, én szívesen álmodnék néha valami hasonlót :)


Nem nézel túl sok ilyen jellegű filmet? :) tudom ostoba kérdés.


Gondolkodj el az életeden, hogy van-e valami rossz dolog ami miatt most aggódsz. és próbáld meg rendbe tenni. Tudom vannak dolgok, amik nem rajtad múlnak, de akkor csak próbáld meg. Ha nem is sikerül, legalább kicsit változtatsz rajta. Ha sikerül kikerülnöd ebből a "korszakból", akkor lehet az álmok is elmúlnak.


Amúgy régebben nekem is voltak mindenféle álmaim. Gyerekkoromban... Bár nem is volt annyira rég :)


esténként pedig de idegeskedj, mert akkor méginkább ilyeneket fogsz álmodni, ha lefekvés előtt ezen gondolkozol.


Gondolj valami szépre, esetleg olvass lefekvés előtt, vagy hallgass zenét. Aludj mp3al a füledben pár napig :) vagy hagyd bekapcsolva a tv-t, de valami nyugis film menjen. A mai tvket be lehet állítani, hogy adott idő után kikapcsoljanak. Ha egy szép filmen alszol el, az lehet segít kicsit.


Vagy talán... de ez nem a legjobb ötlet. Esténként vegyél be valami altatót, de nem gyógyszereket! vannak gyógyhatású gyógynövényes dolgok is. Mondjuk ilyen a Hova, vagy a Sedacur. ( én már használtam ezeket, nem volt gond) De ezt beszéld meg mondjuk az anyukáddal és ne vegyél be belőle sokat, és csak pár napig használd. Ettől nem lesz semmi bajod, nem leszel függő és semmi. Napközben sem leszel álmos, ha nem sokat veszel be és eleget alszol. Ihatsz gyógyteákat is esténként, van sok nyugtató hatású és olyan is ami segít elaludni.


Ne haragudj, hogy ilyen hosszasan válaszoltam, de ha egyetlen mondatom is segít Neked, már megérte :)

2008. nov. 2. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen..ez nagyon elgondolkodtató amit leírtál. Megfogadom a tanácsaidat, köszi!!!!!!!

18 éves vagyok..Remélem elmúlnak, mert amikor ilyet álmodok akkor másnap mindig olyan nyomott vagyok, meg letört:(

2008. nov. 2. 10:37
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szivesen, remélem segít.

Nahát, akkor majdnem egyidősek vagyunk :)

Érthető, hogy az aznapi hangulatodra rányomja a bélyegét az álom.

Tudatosítsd magadban, hogy ezek csak álmok. Az agyad így dolgozza fel az aznapi történéseket és mindenféle - néha ijesztő vagy ostobának tűnő- képek villannak be álmodban. Ezeknek nem kell különösebb jelentést tulajdonítani. Az pedig, hogy te ilyeneket álmodsz mindig valószínű azért van mert van valami ami tudat alatt mindig a fejedben van, biztos aggódsz valami miatt. De ez el fog múlni.

Reggel pedig ne úgy indulj el otthonról, hogy felkelsz felöltözöl és mész is. És pl. a suliba menet végig az álmod jár a fejedben. Indulás előtt nézz legalább 5-10 percig tv-t ( én sokszor néztem a Mokkát, nem érdekelt de legalább elterelte a figyelmemet és a híreket sosem árt tudni... :)) vagy hallgass zenét, igyál meg egy kávét/teát táncolj kicsit vagy bármi. Hátha sikerül kicsit elfelejteni.

Remélem minden rendbe jön. Szia

2008. nov. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is remélem..már komolyan azt hittem meghibbantam, mert az álmok után másnap mindig olyan volt mintha vki lenne velem közbe egyedül voltam..olyan vagy mint egy pszichologus..tényleg köszi!!!!!!!!!!!!!!(L)
2008. nov. 2. 21:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Dehogyis, semmi baj nincs veled :)

Természetes, hogy utána furcsán érzed magad meg hasonlók nagyon intenzívek tudnak lenni az álmok és ezáltal összezavarodhatsz...

Én is sok mindenen keresztül mentem már - sajnos- azért érzem át valamennyire. Örülök, ha segíthettem.

2008. nov. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!