Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha én leirtam alapján a saját...

Ha én leirtam alapján a saját érzéseimre ismerek, akkor lehetek beteg?

Figyelt kérdés

Pl ha az ember felismeri magát a szövegben ami depressziorol vagy borderlinerol stb szól. Tudom az ember ne diagnosztizálja magát, de ha ugyanezeket mondaná el orvosnak akkor ő is erre jutna

Akkor mi a különbség pontosan? Mit lát meg az orvos?


2018. jún. 8. 01:18
 1/2 TR75 ***** válasza:

Az orvos tesztek alapján (is) diagnosztizál. Szóval ha gyanús vagy magadnak, érdemes elmenni egy pszichológushoz/pszichiáterhez, aki majd ad egy rakat tesztet, megcsináltatja veled a Szondi-tesztet, a Rorschach-tesztet, és ezek alapján, valamint az általad elmondottak alapján állít fel diagnózist.

Egy-két tünet alapján nem érdemes ezen agyalnod.

2018. jún. 8. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha abból indulunk ki, hogy az egészséges ember nagyon ritka manapság, akkor miért ne lehetnél Te is beteg! Minden embernek vannak az életében depressziós napjai.

Szerintem minden orvos abból indul ki, hogy aki beteg, az nem ismeri el a betegségét, tehát minden olyan témát kerül ami a betegségével kapcsolatos.

Ha Te elmész egy orvoshoz, hogy diagnosztizálja nálad ezt-vagy ezt a betegséget, bizony ki kell nyitnod a pénztárcádat! Csak úgy a Te elképzeléseidre alapozva nem fogja diagnosztizálni.

2018. jún. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!