Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológus/pszichiátert...

A pszichológus/pszichiátert kötelezi a titoktartás hatósággal szemben is?

Figyelt kérdés

Szeretnék pszichológushoz/pszichiáterhez járni.

Nem vagyok bűnöző nem követtem el semmi olyat, amiért börtön járna. Egyszerűen csak más vagyok, ezért eddig mindig rejtőzködtem, nem őszinte válaszokat adtam az embereknek.

Az orvosnál viszont őszinte szeretnék lenni, de nem tudom meg merjem-e tenni.


Őt kötelezi a titoktartás?

Ha esetleg úgy ítéli meg veszélyes vagyok akkor bezárathat?

Komolyan kérdezem.


És vezet rólam valamiféle aktát vagy valamit? Mert gondolom nem tudja megjegyezni hogy kivel mi a helyzet, csak jegyzetel...


Köszönöm a válaszokat.


2010. jún. 16. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kötelezi a titoktartás bizonyos határokon belül.

Amennyiben olyat tud meg rólad ami másra vagy rád veszélyes, akkor kötelessége eljárni, ha bűncselekmény, vagy tervezett bűncselekmény jut a tudomására akkor is.

2010. jún. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy titoktartási kötelezettsége van, mint az orvosoknak. CSAK abban az esetben adhat ki valamit rólad, ha közveszélyes vagy, illetve ha valakire nézve vesélyt jelentesz. (Pl. gyilkossági szándék).

Rólad ugyanúgy vezet kartont, mint bármelyik orvos, de nem úgy, hogy barki hozzáférhet (a modernebb idöszalban komputeren és biztos jelszóval, amit nem lehet csak úgy feltörni.

Akaratod ellenére nem kezeltethet, bele kell egyezned (kivéve, ha veszélyt jelentesz valakire/valakikre nézve)

Nyugodtan legyél öszinte, és ne félj, nem lesz elképedve vagy megdöbbenve, mert már jóformán mindenféle dolgot hallott legalább párszor a praxisában, amit neked szokatlan, új helyzet, az neki mindennapos rutin.

2010. jún. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igazából azért aggódtam, mert sokszor idiótán fogalmazok ezért félreértenek és sokszor megijesztem az embereket.


Azt hiszem kicsit túlreagáltam. De most megnyugodtam, be fogok hozzá jelentkezni.


Köszi mégegyszer a hasznos válaszokat!

2010. jún. 16. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!