Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miert panikolok be mindenen?

Miert panikolok be mindenen?

Figyelt kérdés

Jelenleg is azt erzem, hogy nem telik az ido, semmihez nincs kedvem sem erom, csak aludni akarok mert az elmult 2 napban nem sikerult, nyilvan kozrejatszik hogy most erosebben erzem ezt a hisztit belul. Olyan mintha unatkoznek, de semmihez nincs kedvem, es azt erzem, hogy mindjart panikrohamom lesz emiatt. A munkahelyemen vagyok es ha belegondolok, hogy megint lehet csinalni a monoton papirmunkat, egyszeruen nem akarom.

Amugy is kepes vagyok ragorcsolni vagy megijedni barmitol ha ebben az allapotban vagyok, akar attol is hogy elsetal mellettem valaki. Ilyet tapasztalt mar valaki?

Megijeszt a gondolat, hogy ez evek mulva eldurvul, hogy olyan leszek mint a leszedalt idosek, uldozesi maniam lesz vagy skizofren leszek, bekattanok es ertelmetlen hulyesegeket beszelek. Vagy valami komoly gyogyithatatlan bajom van...

Ebbol a szorongasbol altalaban sikerul magam kizokkenteni, de most nehez, mert intenzivebben erzem.

Moziba, szorakozohelyre nem tudok menni, legalabbis egy netto fel- 1 oraig biztos rosszul vagyok, mielott sikerul megnyugodnom. Mkndket helyen volt mar par masodperces panikrohamom regen. Feleve csak szorongok, ha ez az egyaltalan.

Jarok pszichologushoz, es en azt hittem hogy mar tok jol vagyok.

De ez a mai nap...

Van alapja az ijedtsegeimnek? Ki lehet ebbol gyogyulni?

20/L



2018. jún. 13. 09:56
 1/4 A kérdező kommentje:

Tegnap olvastam errol az adrenalinloketrol, hogy ha valami olyat latsz vagy hallasz ami "elgondolkoztat" akkor az adrenalin altal lesz egy furcsa erzesed ami nem feltetlen rossz.

Hat en mostanaban a rosszabbikat tapasztalom, hogy mondjuk valakinek miert ugy all a haja ahogy es mintha beragadna a gondolat, megijedek vagy legalabbis erzem az izgulast. Regen igy siman kaptam egy panikrohamot, tehat enyhult ez az egesz ez tuti, pedig nem kaptam semmi gyogyszert. Errol tehet az adrenalin? Egyaltalan ez panik? Durvanak szamit az en esetem? :(

2018. jún. 13. 10:11
 2/4 anonim ***** válasza:
A pánik az az adrenalintól van, a beragadt gondolat pedig kényszergondolat, ami a szorongás egyik fajtája. Nem vagy valódi veszélyben, de a félelmed és a tünetek ettől még valósak. Ki lehet belőle gyógyulni. A mostani össze-vissza időjárás sem tesz jót az idegrendszernek, az emberek feszültek, idegesek, fejfájósak. Ested nem súlyos. Nekem volt olyan, hogy kívülről láttam magamat, és 6 napig nem aludtam. Na az súlyos volt.
2018. jún. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonló korú vagyok, mint te, és ugyanez a problémám, teljesen kihat már ez a mindennapjaimra. Én sem járok már sehová, mert mindenhol előjön ez a félelem.

És még mellé enni sem tudok, ami szintén nagyon rossz a szervezetemnek.

Nekem azt mondták hogy minden rossz gondolattal saját magamnak ártok, és hogy állitsam le az agyam, gondoljak másra. De egyszerűen nem megy ez az irányítás. Már mindenféle vitamint ajánlottak, hogy azoktól majd jobb lesz, beszereztem mindet, hát nem lett jobb sajnos.

Remélem megtaláljuk rá a megoldást hamarosan, addig is kitartás! :(

2018. jún. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az elejen en sem birtam enni, osszeszorult a gyomrom. Akkor voltam szerencses ha nem kozvetlenul elotte ettem, mert ilyenkor ugy egybe ugrott a gyomrom, hogy elkapott a hanyinger.

Egyebkent en sem birtam sehova menni, mara mar igenylem. Csak a mozi meg a buli a tabu.

2018. jún. 14. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!