Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetek, ha most látom...

Mit tehetek, ha most látom hogy mennyire leromlott a mentális egészségem az utóbbi évek történései miatt?

Figyelt kérdés

Sok éve csak a gond es a baj történik , tragediak

Elöször a szönyeg akkor húzódott ki a labam alól, amikor apám megcsalta anyamat es anyagilag cserbenhagyott minket . Akkor panikrohamjaim kezdödtek, gyorsan összealltam az elsö ferfivel aki ket jó szót szólt es lelki majd kesöbb anyagi tamassza valt . Megtapasztaltam a kiszolgaltatottsagot, amikor az elsö pof utan nincs hova menni , mert agyilag mar úgy leépultem a sok gondtól h nem látom a kiutat

Évek teltek igy el , csak azon voltam h birjam ki a mindennapokat, talaljam fel magam, de közben az evek repultek.

Vegul elvaltam , megint panik , magany , anyagi nehézségek , szorongas , depresszió

Folyamatos valtozas, krizis krizis után , nem volt felszusszanás, csak nehezsegek, tragediak , csaladtagok halála , en ugye nem voltam önmagam , szorongtam , nem volt alkalmam feldolgozni a sok negativ dolgot , csak gyult minden.

Hoztam csomó rossz döntest , ami per pillanat jónak tunt , sajnos a koncentrációs es a döntesi problemamegoldasi kepessegem a padlóra kerult .

( kreditkartyak stb de ital drog sose volt )

Azòta eltelt 15 ev , most kezdem kicsit összeszeettebbndk kipihentebbnek erezni magam , de ez csak arra jó h lássam jobban a romokat !

Megkeseredtem, masok szeretkeztek. , utaztak , velem csak baj törtent

Nem tudom mennyire vagyok most a helyzet magaslatán

Mi a végkövetkeztetés, kiút ?



2018. jún. 13. 21:53
 1/4 kispotzak válasza:

Az első lépéseket máris megtetted!

Egyrészt, végigpillantottál az életeden, átláttad, h mit csináltál rosszul, sőt, képest voltál önkritikára, arra, hogy tisztázd, nem csak rossz dolgok "történtek", hanem te is hibáztál. Ez nagyon nagy lépés, sokan eddig sem jutnak el...

A másik, hogy változtatni akarsz.

Ez apróságnak tűnik, pedig eddig eljutni (szembenézni önmagunkkal, és rádöbbenni, h nem jófelé megyünk, és AKARNI a változást) is nagy lépés!


Hogyan tovább? Előre, mindig csak egy lépést :) Elbaltáztál 15 évet? Oké, de nem holnap kell _minden_ hibát kijavítani :) Kezdd kicsi dolgokkal: egy jó munkahely megtalálása, például. Ha nincs, akkor először egy jó tanfolyamé :)

Ha van jó tanfolyam vagy munkahely, akkor lehet, hogy a második is megvan: jó csapat, néhány érdekes, értékes ember, akikkel tudsz beszélgetni, néha beülni vhova, megnézni egy filmet, stb.


Ne akarj nagy dolgokat, ne a tökéletest kergesd, "cserébe" az elvesztett évekért. (Egyébként azok sem vesztek el teljesen: ha semmi mást, tapasztalatot biztosan nyertél velük, és önismeretet! Pl azt máris tudod, hogy hova tudsz süllyedni, de azt is, hogy hova nem, pl nem nyúltál alkoholhoz, droghoz - ezek fontos dolgok, ne dobd ki az ablakon ezt a tudást)

2018. jún. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. jún. 13. 22:05
 3/4 A kérdező kommentje:

Végulis NEM HIBÁZTAM, rosszul ertetted , hanem irtam h az akaratomon kivul esö törtenesek miatt megrendult a mentális egeszsegem! Tehat nem a hibaim miatt bolondultam meg.

De a megrendult egeszsegem miatt kesöbb par rossz döntest is hoztam. Tehat nem latom magam direkt hibasnak, megbetegedtem

Nem tehettem másként

2018. jún. 13. 22:08
 4/4 kispotzak válasza:

Nem akarlak én hibáztatni. Te írtad, h hoztál sok rossz döntést - erre írtam csak, hogy belátod, hol hibáztál.


Emberek vagyunk, SENKI sem tökéletes, mindenki követ el hibákat is, biztos, hogy te is - ha tudsz belőlük tanulni, jó, ha nem, az gáz.

2018. jún. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!