Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeretsz tudatosan álmodni?...

Szeretsz tudatosan álmodni? És nem fárasztó?

Figyelt kérdés

Nem tudom, én valahogy sosem éreztem késztetést a tudatos álmodásra, pedig amúgy nagyon szeretek álmodozni, használni a fantáziámat meg minden... De ha alszom, akkor aludni akarok. Pihenni, kikapcsolni. Azt szeretem az alvásban, hogy kicsit kilépek a mindennapokból, nem kell döntéseket hoznom, amik iránt felelősségem van (ami nem jelenti azt, hogy egyébként a felelősségteljes döntések elől menekülő ember vagyok :) ). Ha nagyon elegem van egy béna napból, rossz a kedvem, akkor alszom egyet, tehát kicsit "kikapcsolom magam ebből az egészből", és miután felkelek, sokkal jobb a kedvem.

Szóval akik tudatosan álmodnak, nem vágynak erre a kikapcsolódásra, és nem fáradnak bele, hogy még alvás közben is tudatosnak kell lenni? :D



2018. jún. 15. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én csak akkor vagyok tudatos álom közben, ha valami rosszat/hülyeséget/szörnyűséget álmodok. Akkor megpróbálom irányítani. De legtöbbször nem tudatos és azt sem tudom, hol vagyok, amikor felébredek...
2018. jún. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

magától jön, nem én akarom és csak néha

rossz álmoknál egy ideig sodor a történet, aztán akarok ezen javítani, hogy ne érezzem rosszul magam, de attól még nem tudom, hogy álmodok, viszont változik a dolog, mert az álmomban elkezdek gondolkodni a megoldáson, na ez vacak

amikor meg rá is jövök, hogy ez álom, akkor olyan mederbe igyekszem terelni, amit nagyon szeretnék csinálni, ezek nem rémálmok, ezt a fajtát szeretem

annyi ideig nem tart, hogy kimondottan elfáradjak tőle

2018. jún. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Alvás közben nem lehet elfáradni. Ugyan úgy alszol, nem vagy kimerült ha felkelsz, egyszerűen a tudatodnál vagy, tudod mi történik éppen alvás közben ezért azt teremtesz elő egy képzelt világban, amit szeretnél.

Attól függetlenül, hogy tudatodnál vagy, még az összes többi funkcióját a testednek blokkolja az álom, mint pl a mozgás így az alvás ugyan azt a hatását fejti ki mintha csak sodorna az álom.


Egyébként ajánlom a kipróbálását. Gondolj bele, egy képzelt világ ahol te vagy az isten és azt csinálsz amit akarsz következmények nélkül. Teremthetsz tornádót, átváltozhatsz kutyává közben megharaphatsz bárkit, tudsz beszélni elhunytakkal. Szóval bármit, nincsenek határok. :)

2018. aug. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!