Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem időnként azt,...

Miért érzem időnként azt, hogy én vagyok a legjobb/legkülönlegesebb ember?

Figyelt kérdés

Járok pszichológushoz és pszichiáterhez is, ők igazából csak a depressziót meg a szorongást említették, mint magyarázat (antidepresszánst is kellene szednem lassan), de van 1-2 tünet, ami elüt ezektől a dolgoktól, de még nem nagyon sikerült beszélnem nekik ezekről.


Az egyik legszembetűnőbb dolog, hogy elég gyakran, majdnem szinte állandóan, azt érzem, hogy én különleges vagyok. Nem pusztán különleges, hanem én vagyok a világ egyik legtehetségesebb, legokosabb és legkülönlegesebb embere. Nem vagyok olyan, mint a többiek, én más vagyok, tökéletes vagyok. Ezt nem hangoztatom, mert tudom, hogy mennyire rosszul hangzik, helyette viszont állandóan szerénykedem és őszintén megmondva időnként ez a szerénység csak álszerénység, mert azt, amit gondolok mégsem mondhatom el (tehát, hogy tökéletes vagyok) és igazából nem is tudnám elmondani.


Emiatt szinte képtelen vagyok emberekkel beszélgetni, főleg olyan témákról, amik fontosak a számomra. Például szeretem a filmeket, és olyan szinten védem ezt a témát, hogy, ha meghallom, hogy akárki más beszél egy akármilyen filmről, egyből ideges leszek és kedvem támad megmutatni neki az én tudásomat a témában és éreztetni vele, hogy én sokkal többet láttam már és, hogy emiatt én sokkal jobb vagyok nála, úgyhogy maradjon csendben, nincs joga erről a témáról beszélni, mert én többet tudok.

Persze, mindig visszafogom magam, soha nem mutattam még ki ezt az oldalamat, aminek eredménye, hogy soha nem mondok ki semmit.


Mihez kezdjek? Lassan beleőrülök ebbe, TÉNYLEG gyűlölöm magam emiatt.

18 vagyok.


2018. jún. 16. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
És azt nem szoktad érezni, hogy észak fok, titok, idegenség, s lidérces, messzi fény, lidérces, messzi fény is volnál? Én ezt is éreztem, igaz, hogy 18 éves koromban már kevésbé!
2018. jún. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Középiskolában nekem is állandóan ez járt a fejemben, de ahogyan egyre idősebb lettem, rájöttem, hogy az emberiség mennyi mindent elért és, hogy mindenkiben hatalmas potenciál van(csak sokan nem élnek vele)


Röviden a nagy EGO az okozója, aminek a forrása más ember felől való túlzott ítélkezés, aminek a forrása a gyerekkorra vezethető vissza, amire csak te tudsz rájönni, némi segítséggel persze


én erre kb pár hónapja jöttem, rá amikor a stressz fizikai tüneteket kezd produkálni rájössz, hogy az élet annyira nem buli, ezen változtatni kell


24f

2018. jún. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én 34 évesen is azt érzem, hogy én tudom a tutit, mindenki más meg hülye. :D Megtanultam csendben maradni és azzal is tisztában vagyok, hogy sok nálam nagyobb tudású ember van, mégis ezt érzem. Mondjuk én is egyre több dolgot tanulok meg és tényleg van eszem meg tehetségem sok mindenhez, amit gyakran el is ismernek. Szerencsére nagy adag empátia is szorult belém, úgyhogy a helyén tudom kezelni ezt a "hülyeségemet" társaságban. Ami feszültséget mégis okoz bennem, azt pedig levezetem írásban és jó kis karakterek születnek meg olyankor.
2018. jún. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
En szimplan kuloncnek erzem magam, kivulallonak. Mas vagyok elegge mint a tobbi. De szamomra ez nehez szóval rohadtul nem tartom magam a legjobbnak :D
2018. jún. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
34%
Az utolsó mondatig azt hittem, hogy O.Viktor személyesen.
2018. jún. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!