Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan, amikor az embernek...

Van olyan, amikor az embernek már jogos lépés az öngyilkosság?

Figyelt kérdés
Elegem van az életből. Az életem sz*r. Sajnos nem tudom más jelzővel illetni. Üres, tartalmatlan, teljesen be vagyok korlátozva, egy senki vagyok. Előre látom a jövőmet, ahogy valami borzasztó munkahelyen sínylődök, mondjuk valami gyárban például (ahonnan úgyis kb. 1 hét után elküldenének, múltbéli tapasztalataim alapján...), egy albérleti szobában, vagy inkább valami kis lyukban vegetálok (mint ahogyan most is...), és nem akarom ezt tovább csinálni. 23 éves vagyok, buta, ronda, szűz (még csak csókolózni sem csókolóztam soha), meleg és bárminemű munkára kb. képtelen. Komolyan, eddig mindenhonnan elküldtek. Ahol most dolgozom éppen, az valami borzasztó... Éjszakai portás vagyok, hivatalos munkaviszony nélkül. Innen is csak azért nem küldtek eddig még el, mert nem is nagyon kell csinálni semmit a felügyeleten kívül. Közben pedig egy kis lyukban vegetálok, amiért kidobhatok havonta 60 ezret az ablakon. Szánalmas. Gyerekként és tinédzserként mindig az iskola lúzere voltam, aztán az egyetemé is kb., amit emiatt ott is kellett hagynom egy félév után. Azt hittem, hogy vinni fogom valamire, hogy majd én megmutatom mindenkinek, hogy értékes vagyok, de sajnos minden egyes évvel, és lassan már nappal rá kell jönnöm, hogy ez nem így van. Az élet arról szól, hogy vannak szerencsések, akik mindent megkaptak, vannak erősek, akik jó képességekkel, és adottságokkal születtek, és mindent képesek voltak kiharcolni maguknak, és vannak a selejtek, mint én, akik takaríthatják a szart a másik két előbbi csoport után, vagy fogják magukat és bevégeztetik azt, amit a természet rég elrendelt nekik. A kegyes halált. Ugyanis a halál bizonyos embereknek nem tragédia, nem rossz, hanem egyenesen megváltás. Nekem az lenne, az lesz. Voltak-e álmaim? Persze. Csakhogy számomra elérhetetlenek. Nem akarom ezt a szánalmas életet tovább folytatni. Meg fogom ölni magam. Szeretnék segítséget kérni. Ha valaki még így gondolkodik, akkor annak szívesen várom a válaszát! Fogjunk össze együtt, és vessünk véget a szenvedésnek!

2018. jún. 21. 18:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Azoknak,akik örökké létbizonytalanságban fognak élni.
2018. jún. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Van, én is az akartam lenni mikor nem volt munkahelyem! Most nyáron láttam, hogy a gyilkosság/öngyilkosság a természetben is előfordul. Kis sünöket és az anyjukat megmentettük a kutyától. Kesztyűben csináltuk, hogy a szag ne maradjon meg. Erre az új környezetbe kihelyezve megölte a kicsiket. És miért? Megváltozott a környezet, nem voltak források és az anya látta ezt, tudta a kölykök nem maradhatnak életben, ha még önmaga se talál élelmet. Szerintem az öngyilkosság ugyan ez, megváltozik valami és az előző komfortot nem tudja fenntartani a delikvens.
2018. júl. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
25%

Mintha csak én beszélnék!

Nagyon sok iskolát kijártam, mindig b.......tak mert nagyon jól tanultam kis energiabefektetés nélkül. Három szakmám van és az egyikkel most sikerült elhelyezkednem. 26 éves létemre nem voltam soha bejelentve, nőként ennyire intelligens vagyok, hogy leköröztem az osztály elitjét. Hosszú évekig nem volt munkahelyem.

2018. júl. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 MisterTT válasza:

Kedves öngyilkossàgba menekülő tagok. Nem akarok senkit lebeszèlni az öngyiről ,mert szive joga mindenkinek a vàlasztàs.

#De azt nem èrtem hogy mièrt pazaroljàtok el mikoris ha màr ugyis mindegy de legalàbb vàltoztathatnàtok valamit a vilàgon.

Nem hiàba halnàtok màs hülyesègei miatt!

Tudnàtok Segíteni a korhàzakban.

Kiirtani a maffiózókat...

A korrupt gàtlàstalan sz..r embereket megfèkezni..

Vagy legalàbb kitöltenètek a szervdonori engedèlyt..

Van lehetősèg bőven..

((Ajànlom megnèzèsre a ,Testvèrbosszú ès A harcosok klubbja valamint a,Taxisofőr c.Filmeket aztàn gondoljàtok àt újra.

2018. júl. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nagypapám is öngyilkos lett. Nem mondom, hogy jogos volt (hiszen mindig van kiút), de megértem. Bipoláris zavara volt, ami egy komoly érzelmi válságot előidéző betegség, és rá egyik gyógyszer sem igazán hatott, így nem talált megoldást. De persze nem ez a követendő példa.
2018. júl. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Még élsz? 😆

Masok miatt es a korulmenyek miatt nem erdemes. Megerdemli vki h miatta ongyiljos legyel?

Mikor ilyen kerdezek forogtak a fejemben feltettem magamnak ezeket a kerdeseket.

Es a valasz mindig az volt:

Nem lennek h.lye mas miatt ongyilkos lenni.

Fel a fejjel csak turelem .

Par eve vagy hónap es valaszt kapsz vagy jobb lesz.

Az ongyilkossagot nem szabad elsietni. Azzal varhatsz. Hova sietnél. Aludj 1et, hibernalj😊

2018. júl. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!