Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek igy van ertelme elni?

Szerintetek igy van ertelme elni?

Figyelt kérdés

25 eves fiu vagyok. Mindig is visszahuzodo,maganyos tipus voltam szorongo,szuleim is szegenyek,sosem volt penzuk.

Sosem voltak haverjaim,baratnom stb.

Nem eltem ki a tipikus kamaszkort.

Szakacskepzobe jartam 3 evig, de vertek csufoltak igy otthagytam. Atiratkoztam egy felnottoktatasi gimibe ahol gyenge volt az oktatas,szalagavato sem volt semni, 2 es erettsegit tudtam szerezni.

19'evesen.

19'evesen sulyos mely depresszioba estem elhiztam stb. De erot vettem magamon . Otthon voltam egy evet hogy.majd tanulok szakmat jovore addig osseszedem.magam.

19-20 evesen otthon voltam,edzettem kigondoltam a jovomet.

20'evesen nyaran 2013 kornyeken beakartam iratkozni kepzesre, okjra , de nappalira nem vettek fel,mert levittek 22-rol,21 re a korhatart.

Akkor en nagyon ketsegbe estem, nem.mehettem.megint nappalira.

Nem tudtam mihez kezdjek gyarba elmentem dolgozni 8 honapon at de otthagytam.

Kb 2014 junusa ota ulok veglegesen itthon,se edzes,se munka se iskola,

Mely depresszioba estem a napjaim gepezessel telnek alvassal, tonkrement az egeszsegugyi allapotom teljesen.

21 eves korom ota ulok itthon,nem talalom a helyemet,a jovomet, betegen nem vesznek fel sehova dolgozni,mar gyarba sem.

Es 6 honapja akarok ongyilkos lenni de sehogy sem sikerul.

Amikor elerkezek a pillanathoz hogy megteszem, akkor megilyedek hogy.mi van ha nem halok meg hanem pl.orokre lebenulok.

Es nem akarok igy elni,szuleim nem segitenek.

21 rves korom ota nem szolok sebkihez. Iden toltom a 26ot decemberben.

Igy telik el egy egesz evtized. Mit tanacsoltok?

Fel szeretnem adni,de sosem sikerul.


2018. ápr. 21. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Pszichológus kell neked, arra valahogy össze kell lapátolni a pénzt. Minimum havi 32 ezer Ft. Ő segít neked, hogy megváltoztasd az életedet, munkába állj. A szándék úgy látom, megvan benned.
2018. ápr. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szedd össze magadat!

Egy-két éve még én is sajnáltattam meg győzködtem magam hogy milyen szar minden senki se szeret sz*r az élet.

Nincsenek igazán barátaim még most se de már elkezdtem nyitni az emberek felé ami elég jó.



Tanulj nyelvet, azt otthon is lehet. Próbáld meg összeszedni magad és élni. Egyszer élünk, hidd abban a pillanatban hogy megtennéd megbánod és azt már nem lehet vissza csinálni.

2018. ápr. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A nyelvtanulás ( angol, német) jó ötlet.

Azonban előtte ajánlok egy könyvet és egy weboldalt olvasásra. [link]

[link]

A könyvet meg lehet találni pdf-ben az interneten, el fogod tudni olvasni. Mivel linkelni tilos, ezért nem írhatom ide.

A könyv szerzője saját életében nagyon nehéz családi és munkakeresési válságot oldott meg. Érdemes megfontolnod a tanácsait,ő mint egy tapasztalt ember beszél.

2018. ápr. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
En csak azt nem ertem, hogy ha valaki felismeri, hogy depresszios, miert nem megy szakemberhez? Eloszir pszichologus, utana ha o ugy latja elkud pszichiaterhez. Ha ongyilkossagi gondolataid vannak, akkor meg plane elkuld hozza. Tudom mit beszelek, tapasztalatbol mondom. Depresszioval is lehet egesz eletet elni. Semmi energiad nincs, nincs kedved semmihez, nem erdekel semmi, nem tudsz joizuen nevetni, a regen imadott dolgaid sem erdekelnek egy ido utan... Szakember es hidd el akar 1 honapon belul mar jol lehetsz... minel tovabb huzod annal kesobb jon el az a bizonyos egy honap . Egyebkent vannak TB alapu pazichologusok is, keress egyet a telepulesed kornyeken. Kezd el! Merti igy tenyleg nem erdemes elni, de ha rendbetesznek, na ugy mar van :) Hajra!
2018. ápr. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
42%

Van oka a depressziójának, még pedig a munkanélküliség. Teljesen természetes hogy taccsra teszi az embert az egzisztenciális kilátástalanság. Átéltem, amit te. Én 30 éves koromra jutottam az öngyilkosság szélére. Szintén, mint te, én is figyelembe vettem, hogy ha öngyilkosság nem sikerül egy életre lenyomorodhat az ember, és még rosszabb lesz az életkilátása mint előtte.


Viszont fordulat következett be az életemben. Felismertem 30 éves koromban, amit korábban nem tudtam: létezik gondviselés! Istenhez bátran lehet fordulni. Azt tanítja Jézus:

Máté ev.

6,31 Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?

6,32 Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.

6,33 Hanem keressétek ELŐSZÖR Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.

6,34 Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.


A Zsoltárok könyvében is számos ige szól arról, hogy Isten gondviselő, akik Hozzá fordulnak!!


Rendbe jött az életem, no nem varázsütésre.

Részletesebben leírtam a történetemet itt:

[link]

2018. ápr. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!