Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mar panikbetegseg lehet?

Ez mar panikbetegseg lehet?

Figyelt kérdés

Teljesen hetkoznapi dolgok olyan szinten fel tudnak idegesiteni, hogy rosszul leszek. Ez nem duhos idegesseg, hanem izgulos, aggodos. Mintha egy halalhirt kapnek, ugy reagal a testem arra, ha peldaul meglatok egy kepet az instan. Nem mindig van jelen, de ha bekerulok ebbe az allapotba, feszultebb leszek es erzekeny vagyok mindenre. Ez szinte csak akkor jelentkezik, ha eszembe jut. Olyan egyebkent mint egy panikroham, de mar nem vagyok benne biztos, hogy ez az. Hipochonder vagyok, ez biztos, hogy erositi azt, hogy akaratlanul is figyelgetem magamat. Kenyszerbetegseg tarsulhat ehhez? Ergtem ez alatt azt, hogy nem akarok erre gondolni, de megis eszembe jut. Plusz, ha meglatok valamit olyan, mimtha beragadna a gondolat. Meglatok egy cikkben egy olyan mondatot ami felspanol es par masodpercig nem tudom kiverni a fejembol.


Hihetetlen feszultseget erzek ilyenkor, erzem ahogy eg a kezem a labam az adrenalintol es nagyon nehez teljesen lenyugodnom. Mit tegyek ez ellen? Kozrejatszhat, hogy beteg a pajzsmirigyem (kronikus gyulladas, gyogyszert nem szedek)?



2018. jún. 25. 09:11
 1/4 A kérdező kommentje:
Januarba volt utoljara "kiteljesedett" panikrohamom, de ez is mar kozel jar hozza. Nem akarok gyogyszereken elni... mit tehetnek hogy vegre vege legyen? Lassan 1 eve tart. :(
2018. jún. 25. 09:17
 2/4 hosszúhajú ***** válasza:
ha volt kiteljesedett pánikrohamod, akkor fel tudod mérni van e most is az. a pánikrohamot az ember úgy éli meg - hasonlóan általában - egykét kisebb eltéréssel hogy - én is így éltem meg - ájulásrezet, remegés, szédülés, agyvérzés szerű érzés, lüktető forró halánték, végtagzsibbadás, halálfélelem, - nálam életfélelem - olyan szívdobogás, hogy szinte hallod ahogy dobog, nem kapsz levegőt, forog a világ, rettegsz, nem tudsz megszólalni... nálam ez .az valami olyan rémes, hogy az ember inkább meghalna mintsem újra átmenjen rajta. viszont ami gyanús, az a kényszerbetegség - nem akarsz rágondolni mégis ott van - és a másik ami még lehet szorongás.
2018. jún. 30. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
En is hallottam a szivdobogasomat, remegtem es levert a viz. Halalfelelmem is volt, meg baromi feszult lettem, izgultam, megijedtem. Par masodpercig tartott mindig, aztan szepen elmult. Csak a felelemerzes ettol hogy megint bekovetkezik jelen van minden nap. Olyan mintha mindig jelen lenne a panikroham, az ijedtseg van jelen, az erzes hogy barmi kivalthatja - kiteljesedett tenyleges panikrohamom januarban volt utoljara, akkor nyugtatotol, baromira elalmositott es megijedtem, hogy bajt okoztam magamnak azzal, hogy bevettem.
2018. jún. 30. 13:19
 4/4 hosszúhajú ***** válasza:
teljesen ismerem az érzést. ha pánik van akkor pánik van, ha meg nincs pánik akkor meg szorongás van hogy pánik lesz. borzasztó. szenvedtem is vele. meg kellett találni a megfelelő gyógyszert és emellett bizony még terápia is kell. és elmúlik. kell egy komplex kezelés, és szépen szépen lassan elmegy. de a kezeléseket igénybe kell venni. minden formáját. tudom, ez most hihetetlen, vége lesz - én is így voltam vele, ilyenkor ezt baromi nehéz elhinni, mert olyan állapotban van az agyad. nem tart örökké. csak az benne a nehéz és idegőrlő mire megtaláljátok neked melyik gyógyszer válik be, melyik terápia... és te meg egyre jobban veszíted el a hited - igen ismerem. de ez is csak idő kérdédse.
2018. júl. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!