Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Napi 1 db 0,5 mg frontin...

Napi 1 db 0,5 mg frontin ártalmas CSAK esténként?

Figyelt kérdés

Ez a negyedik nap, hogy minden éjszaka beveszek egy frontint. Eddig elfeleztem a tablettát, de mivel az nem igazán használt, ma bevettem 1 egész db-ot.


Két okból is. Az egyik az, hogy alvási nehézségeim vannak. Mivel az utóbbi 2 évben estisuliba jártam így megszoktam ezt az életmódot sajnos, hogy hajnalokig (1-2 óráig) fent voltam, és másnap délelőtt 10-12 óra között keltem fel. Mindennap amikor felkelek meg kell innom egy energiaitalt, hogy észhez térjek, vagy nagyon nyomott leszek egésznap, ha nem.

És le akarok szokni erről, mert így nincs reggelem, sem délelőttöm... Ha reggel felkelek időben, estére akkor sem leszek fáradt, tehát 0:30 előtt lehetetlen hogy el tudjak aludni. De legalább 0:00-kor már jó lenne naponta.

Ezért döntöttem a frontin mellett.


A másik ok pedig az, hogy enyhén pánikbeteg vagyok. Kilátástalannak látom a jövőm. Nem látom az élet értelmét. Csak az tölt el örömmel amikor vásárolok, ami most biztos hülyén hangzik, de így van...

Nem nagyon járok sehova, barátaim sincsenek. Illetve ismerőseim vannak, de velük sem járok sehova. Nem tudom miért. Pedig sokan kedvelnek.../kedvelnének...

Attól félek, hogy a végén teljes depresszióba zuhanok.

Ez azóta van amióta sulit váltottam és estitagozatra járok (már végeztem). Mikor nappalira jártam teljesen rendben volt minden, voltak barátaim, volt életem.

De ez fokozatosan megváltozott, és olyan mintha tönkrement volna az életem. Attól félek sokszor, hogy ez így is marad...


Időnként (néhányszor este is, de van mikor nappal is) hevesen ver a szívem, szorul a mellkasom (teljesen indokolatlanul a semmiből), légszomjam van.

Sokszor ha megyek valahova, mindenképp kell legyen nálam innivaló, pedig nem is vagyok szomjas, csak attól félek, hogy megfulladok. És ez az esetek 99%-ban így van. Pedig nem iszok itthon sem sok folyadékot, csak muszáj biztonságban tudnom magam egy üveg vízzel/üdítővel ha kilépek az utcára.

Valamelyik este is olyan félelemérzet töltött el csak úgy a semmiből, hogy teljesen leizzadtam. Félek, hogy ezek újra előjöhetnek. (Nincs büntudatom semmi miatt, így fogalmam sincs mi lehet ez az érzés mikor előjön - persze csak ritkán)

De ezek az események még azelőtt történtek mielőtt elkezdtem volna frontint szedni.

Az érdekelne, hogy normális ha ebből a két okból kifolyólag döntöttem úgy, hogy minden este (de csak esténként) beveszek egy fél/max 1 db frontint hogy eltudjak aludni, vagy netán ha előjönne a pánik? Vagy függőséget okozhat? Mert azt nem szeretném. Esetleg más megoldás van rá?

(Pszichológus segítségét nem szeretném kérni, tehát azt légyszíves ne javasoljátok, annyira nem súlyos a probléma) :)

Elôre is köszönöm a normális válaszokat!

18/L



2018. jún. 26. 01:40
 1/3 TR75 ***** válasza:

"Pszichológus segítségét nem szeretném kérni, tehát azt légyszíves ne javasoljátok, annyira nem súlyos a probléma."

Hát azért elég súlyos, amiket leírtál. Ha már rendszeresen vannak pánikrohamaid, akkor ott bizony van probléma. Érdemes lenne legalább egy life coach segítségét kérned (szép magyar kifejezés, ja).

A Frontin (és a többi benzodiazepin) egyik hátránya, hogy valóban addiktív, tehát rá (és hozzá is) lehet szokni, még úgy is, hogy csak naponta egyszer, este veszel be (ráadásul te már eleve egy nagyobb dózissal kezded). Nem csak konkrétan a cucctól függhetsz, hanem a "hatásától" is, tehát pszichésen is rákattanhatsz (ez nagyjából annyit tesz, hogy nem a hatóanyag fog hiányozni, hanem attól félve, hogy nélküle nem tudsz majd aludni, be fogod venni akkor is, amikor nem lenne rá szükséged, biztonságérzetet ad az is, ha nálad van).

Másrészt a benzodiazepinek hatása relatív rövid ideig tart, gyorsan kiürül a szervezetből (tehát rövid idő alatt elmúlik a nyugtató/álmosító hatása), ezért aztán ugyan elaludni gyorsabban fogsz tőle, de hogy átaludd a nyolc órát, abban nem segít. Ha nincs átalvási, csak elalvási problémád, akkor valóban segíthet.

Amúgy egyénenként más a hatásának az erőssége, van, akit 0,25 mg kiüt, másnak az 1,5-2 mg meg sem kottyan. És van, aki pár szem után már függőnek nevezhető, konkrét elvonási tünetekkel, amikor csökkenteni akarja az adagját, más meg évekig szedheti, és bármikor leteheti.

És amúgy/2: szinte biztosan van valami a mélyben, ami miatt pánikszerű tüneteid vannak. Érdemes lenne utánajárni.

(És amúgy/3: ha spontán pánikrohamod van, érdemes kipróbálnod, hogy erőltetett be- és kilégzésre javul-e [elmúlik-e, vagy legalábbis rövidül-e az ideje.])

2018. jún. 26. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nincs rendszeresen pánikrohamom, csak az utóbbi pár éjszaka fordult ez elő. Előtte csak időnként. De lehet, hogy az válthatta ki hogy mostanában meséltek néhány paranormális történetet. (Sokak számára az ilyen biztos viccesen hangzik, de én hiszek benne :D) persze előtte is volt már random kisebb pánikrohamom, jobban mondva erős félelemérzet, vagy rossz megérzés hogy valakivel valami rossz fog történni (de szerencsére semmi nem történt).

Viszont a légszomjam az gyakori, abban a helyzetben, ha elmegyek valahova és nincs nálam innivaló.

Nem azért mert annyira szomjas vagyok, hanem nem érzem biztonságban magam nélküle a légszomj miatt, nem tudom mennyire lehet ez normális.

Viszont a nyugtatóra nem szeretnék rászokni semmiképp, nappal eszembe nem jutna bevenni.

Maradok a fél db nyugtatónál addig, amíg nem szokok hozzá fokozatosan, hogy korábban lefekszem és korábban kelek. Ma már ez sikerült.

Pszichológus segítségére viszont egyelőre tényleg úgy gondolom, hogy nincs szükségem. A kilátástalan jövőmtől való félelem, attól, hogy nem érem majd el amit szeretnék. Ezt tudom majd kezelni szeptembertől ahogy elkezdek még 2 évet (lehetőleg nappali tagozaton). Az sokat változtatna a helyzetemen, mert szükségesnek érzem a társaságot.

Viszont ha ez a helyzet ebben az esetben sem fog változni (de azt nem hiszem) akkor tényleg szükségem lesz egy pszichológusra.

Csak elszeretném érni a céljaim, csak sokan piszkálnak azzal, hogy “ne kergessek lehetetlen álmokat”, és ez mégjobban lerombolja az önbizalmam.

De majd kiderül.

Mindenesetre köszönöm a választ/segítséget! 🙃

2018. jún. 26. 09:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy cipőben vagyunk kérdező,sikerült neked azóta elhagynod a frontint jobban vagy?
2018. júl. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!