Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandó stressz. Mit tegyek?

Állandó stressz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már egészen kisgyerekkorom óta rengetegszer van hányingerem. 1,5 héttel ezelőttig csak késő este, éjjel jött elő ez az inger. Mostmar sajnos jó ideje szinte egész nap. Tuti az ideg, mert akkor jön elő ha valami olyasmire gondolok ami felzaklat. Van hogy ilyen 10 percre elmúlik de aztán visszajön. (Gondolom addig megfeledkezek róla) Van amikor csak rossz, de van amikor rohadt szar. (Már elnézést)

Nem tudom összefügg e a kettő dolog,de...

Néhány hete egy plázában voltam, és a gyorskaja után olyan rosszul lettem hogy azt hittem nem érek el a wcig. Persze mint az esetek 95%ában akkor sem hánytam. De egyszerűen miután ez megtörtént hogy majdnem nyilvánosan behanytam egy wcbe akárhová elmegyek folyamatosan az jut eszembe hogy mivan ha megint rámjön és látják az emberek ahogy hányok. Azóta inkább keresem a kibúvókat hogy ne kelljen olyan helyre mennem ahol sok az ember. Pedig ez nyilván nem mehet így életem végéig. Tehát értitek a gondom? Már ha tudom hogy muszáj ilyen helyekre mennem elkezd hányingerem lenni. (Meg ugye az a nélkül is gyakori nalam)Gyakorlatilag megjobban megbetegítem a saját szervezetem.

Valami tipp esetleg a tünetem enyhítésére? Esetleg panikbeteg nem lehetek vagy ez valami egészen más ? Tudom mostanában ez nagyon "felkapott". De nem tudom mitévő legyek. Köszönöm ha elolvastad, most sokkal jobban érzem hogy kiírhattam magamból. (Pedig már beszéltem erről néhány emberrel)



2018. jún. 30. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Korod?
2018. jún. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
17/L
2018. jún. 30. 19:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Elegge panikbetegsegnek tunik a leirtak alapjan... Azert hogy a szervi bajt ki lehessen zarni, keresd fel a haziorvosodat.
2018. jún. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mádár0218 ***** válasza:

A problémáidon csak te magad tudsz segíteni, és ha van valaki aki segít csak tartani tudja a hátad.

Viszont ami nagyon fontos ha valakinek a segítségét kéred, nem így szószerint de gondolom érted, nem mindegy milyen módon reagál a problémáid elmondása után.


Vegyük most azt a helyzetet amit leírtál, rosszul lettél és hányingered volt és aggódsz hogy mit gondolnak majd az emberek és látják hogy hánysz.

Ezt magadban le kell harcolni hogy ne zavarjon, túl sokat adsz az emberi véleményre, ha rosszul vagy mit tudsz tenni, mindenki volt már rosszul.


Le kell szarnod az embereket ilyen szempontból, és elterelned a figyelmet a hányásról és stb, csak be mész wc re mert kell és gondolkodsz Hogyan megy tovább a nap és stb.


Inkább pozitív dolgokra kell gobdolni ha kevés is van, akkor is.


Sajnos többet nem tudok ezen belül segíteni, mert ez csak egy válasz, és életben nemtudok segíteni.


Sok sikert!

Ha esetleg lenne más kérdésed, írd meg nyugodtan ha tudok segítek.


19/F

2018. jún. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy mit tehetsz, mert minden embernek mások a lehetőségei. De azt el tudom mondani részletesen, hogy mi történt, és történik veled.

Kisgyermek korodban egy hányás alkalmával megfeszült a nyelőcsöved, a belső hártyája megrepedt. A repedés alá folyamatosan étel darabkák bújnak be, amik ott rothadnak el. Az innen a gyomorba csepegő romlott étel okozza a kínzó hányingert. Hányni persze képtelen vagy, mert tudat alatt emlékszel arra az esetre mikor megrepedt a nyelőcsöved. Ebből aztán idővel az agyban is káosz keletkezik, idegesebbek leszünk, majd amit írtál, hogy kerülöd az olyant ami esetleg mások szemében hátrányt jelent, tehát kialakul a depresszió, és még más lelki betegséget is produkál, mint a szoc.fóbia stb.

Persze, ezt psziché orvosok tudják kezelni központi idegrendszerre ható orvosságokkal, amik kikapcsolják vagy tompítják az agynak azon területeinek működését, amik az érzésekért felelősek. De ezzel még a nyelőcső nem gyógyul meg, ezért folyamatosan szedni kell a tablettákat.

Én már 24 évesen abban a stádiumba kerültem, mikor az egész csontvázban járkált a fájdalom. Hol itt, hol ott szúrt belém. A cataflán volt az egyetlen gyógyszer, ami némiképp enyhítette ezeket a késdöféseket. 27 évesen megpróbáltam véget vetni a szenvedéseimnek, de nem sikerült. Ezt követte 23 év gyötrelmes szenvedés, mire végre sikerült túljutni a problémáimon. Ezt egy rezgő masszírozógéppel sikerült. Nekiszorítottam a nyakamnak, és a megkönnyebbülés után éhtelen büdös gennyíz öntötte el a számat. Ekkor csuhadt ki az a tasak, amiben az étel rothadt idáig. Ennek már 6. éve, és azóta szűntek meg a fóbiáim. A stressz, idegesség már a múlté, végre Én is szeretem az életet!

Ezt csak azért meséltem el, mert nem kell neked is végig szenvedni az élted, mert van megoldás! Csak az orvosokat kéne valahogy rávenni arra, hogy jobban figyeljenek oda az ilyen elváltozásokra. És ne azt szajkózzák folyton, hogy pszichés eredetű a betegség! Mert minden pszichés elváltozás hátterében valami szervi elváltozás áll!

2018. júl. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki válaszát! Mit gondoltok, egy pszichológus egy kis segítséget tudna nyújtani? Már bármire hajlandó vagyok.

Szervi bajt nem találtak hál isten, bár Meg egy orvoshoz vissza kell menjek.

Sajnos érzem hogy lelki gondjaim vannak..pedig nincsen rossz sorsom. Érdekes...talán túl érzékeny a lelkem.

2018. júl. 2. 18:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Pszichologus segithet. Erdemes felkeresni. Sajnos ez a franya panikbetegseg meg nem nez anyagi es semmilyen helyzetet :) Nekem is az "elethelyzetem" nem indokolja, megis elojon. Pedig stabil munkahely es csaladi hatter es megis megneheziti idonkent a napjaimat. Ez amolyan belso feszultseg. Amikor figyeled rogton ott van es ha valamit elmelyulten csinalsz, amire teljesen koncentralsz, akkor meg nyoma sincs :) Na pont ez az ellenszere is.

Jobbulast!

2018. júl. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!