Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sertralin és Mirzaten szedhető...

Sertralin és Mirzaten szedhető együtt? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Cymbaltát írták fel de nem olvastam túl jókat róla. Illetve 2 napja szedem és étvágytalan lettem, gondolom a gyógyszertől. Egyébként is vékony vagyok, így fogyni nem szeretnék. Sertralint szerettem volna felíratni az orvossal de mirzatent szedek és mivel mind a kettőt este kell szedni így a cymbaltát írta fel. Mirzaten nem elég, de nem szeretném azt sem elhagyni mivel bevált csak néha van mikor még szorongok. Szociális fóbiám van. Sertralinról elég jókat olvastam, sokan jókat írtak róla ezért gondoltam hogy jó lehetne. Paroxetint már szedtem, az nem volt egyáltalán jó, járt a lábam folyamatosan tőle meg még más mellékhatásai is voltak. Cipralexet szintén szedtem, az jó volt de volt egy olyan mellékhatása ami miatt abba kellet hagynom, de a szociális fóbia tüneteit megszüntette. Köszi előre is a segítséget. 25/F

2018. júl. 5. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
41%

hát ne haragudj, de én ezeket nem tudom megérteni. sokan olyan durva mellékhatásokat írnak le h elfdobom magam, de csak azért is tömi magába ...


a szociális fóbia amúgy se olyan dolog, amit 2 bogyüóval megoldsz. kell egy jó klinikai szakpszichológus és ugyan nem ismerem, mennyire súlyos az eset, de azt mondom, átlagban 1 év és helyre jössz.


a szertralin tökéletes, csak fiatal fiú vagy, és ugye szinte mindig impotenciát is okoz, azaz "tökéletes" szer, ezáltal csak növeli a szociális fóbiára való hajlandóságot. nem értem én ezt ....


kérdésre: jobb ezeket külön szedni, de túl nagy galibát nem tudsz opkozni azzal se, ha együtt szeded.

2018. júl. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Én meg a pszichológusban nem hiszek, hogy a segítségével ki lehet ebből a betegségből gyógyulni. Voltam pszichológusnál, olyan tanácsai voltak hogy menjek ki a kapuig, utána majd az utca végéig, fokozatosan. Szóval nem nagyon erőltettem ezt a pszichológiai beszélgetéseket mert nem találtam túl nagy segítségnek. Régen konkrétan nem tudtam kimenni az utcára, buszon rosszul voltam, emberek között, közértben, ahol kevesen voltak ott kevésbé, ahol sokan ott rosszabbul voltam. Gyógyszereknek köszönhetően ez szinte teljesen megszűnt, de még néha mindig előfordul hogy rám jön egy ilyen "pánik" emberek között, de csak nagyon ritkán. Szóval hogy két bogyó nem megoldás ez úgy gondolom nem fedi a valóságot. Lehet nem megoldás de nagyon nagy segítség. Én még nem olvastam olyanról aki kigyógyult volna szociális fóbiából. 3x1 0,5 frontint szedek és este 1 30mg-os mirzatent de úgy érzem kevés.
2018. júl. 5. 14:15
 3/4 anonim ***** válasza:

nehéz erre mit mondani. mindenesetre nem hit kérdése :)


mint te uis látod, a 2 bogyót könnyebb bekapni naná, a pszichológushoz meg sokszor évek kellenek, de akkor legalább az ok is meglesz. fene tudja ... ha neked tetszik, akkor oké.


az a 3x0,5 nemis sok, nem is kevés, de azt már ne emeld, mert erősen hozzástzoksz aztán gondok lesznek később ... azt akkor megint átgondolhatod, melyik megoldás jobb hosszabb távon. gyógyszer általában egy kezdés h enyhítsük a tüneteket, de nem a megoldás.

és szal ehhez még fiatal vagy.

2018. júl. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az első válaszhoz: én évekig szedtem sertralint, de szó sem volt impotenciáról...
2018. júl. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!