Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Feledékenység meddig "normális...

Feledékenység meddig "normális"? Írnátok példákat magatokról, amikor fontos dolgot fejeltettetek el?

Figyelt kérdés

Most végképp elbizonytalanodtam magamban, és úgy érzem lassan semmit nem merek rám bízni, vagy sárga cetliket kell a monitoromra ragasztani amire nagy betűkkel kiírom, hogy mit ne felejtsek el. (ha már egyszer amúgy is a számítógép előtt élek) Ez részben a munkám miatt is van, részben meg azért, mert sokat vagyok egyedül, és itt élem a társasági életem. Szóval lényeg az, hogy tegnap megnyitottam a csapot, hogy ráengedjek a medencére, mert mióta feltöltöttem eléggé lement a vízszint. Csak pár centit kellett volna megemelni. Mikor megnyitottam a csapot, még fel is mondtam magamnak, hogy "El ne felejtsd elzárni!" Közben estefelé busójárás lett nálam, jött ez is az is amaz is, jól lefárasztottak. Hát persze, hogy elfelejtettem a vizet. Reggel 5 körül megébredve villant be, és csak annyit mondtam: "basszus". A medence a hátsó kertben van, amit nem látok, nem hallok, a csapot az első udvarban kell megnyitni, ami egy mozdulat, így nem rögzül az agyamban, hogy megtettem ezt a lépést.

Kezdek félni magamtól. Mindig mondom magamnak, hogy , "ne felejtsd el, ne hagy úgy, csukd be, zárd be, oltsd el. ". Újabban többször előfordult már az is, hogy úgy mentem el itthonról, hogy nem zártam be az ajtót. Nektek milyen kirívó esetetek volt?


2018. júl. 18. 07:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az elsődleges probléma szerintem azzal lesz, hogy nagyon rágörcsölsz erre a felejtésre, és már pont az ellenkezőjét váltod ki annak, amit szeretnél.

Valószínű, történt valami a múltban, amiből kiindult ez, hogy nem bízol az emlékezetedben, és ez annyira komolyan érintett, hogy azóta csak arra tudsz gondolni, hogy ne felejts el dolgokat.

Az ember elfelejt dolgokat, vagyis pontosabban nem elfelejt, hanem az agy nem jegyzi meg. Főleg olyat, ami úgymond rutinszerű, és a tevékenység közben valahol teljesen máshol jársz fejben. Én azt szoktam elfelejteni, hogy bezártam-e a kocsit :D Mert van olyan néha, hogy ha megölnek se tudnék visszaemlékezni arra a mozdulatra, hogy bedugtam a kulcsot és ráfordítottam.

2018. júl. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez fura, mert ha arra kérnek, hogy emlékezzek vissza valamire, vissza tudom vezetni a folyamatot, és vissza tudok emlékezni akár percre pontosan egy egy héttel ezelőtti dologra is. Tehát ha arról van szó, hogy bezártam -e vajon a kocsit, akkor fel tudom idézni a mozdulataimat, és beugrik ,hogy bezártam. Legutóbb pl. egy hivatali ügy miatt felhívott egy ügyintéző, hogy valami nincs rendben, és azt kérdezte mikor és melyik ablaknál voltam két héttel ezelőtt a navnál. Először nem tudtam, majd addig agyaltam, mígnem percre pontosan megtudtam mondani, hogy mikor és kinél voltam. Semmi feljegyzésem nem volt róla, de még is vissza tudtam vezetni. De ilyen pillanatnyi dolgok, mint pl. volt már, hogy nem zártam le a gázt miután levettem az edényt a tűzhelyről... és vagy egy órája égett még a gázrózsa. Ez miatt aggasztó vagyok számomra.
2018. júl. 18. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!