Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén vagyok?

Skizofrén vagyok?

Figyelt kérdés

Nem így kellett volna feltennem a kérdést, mert nemhiszem, hogy az lennék, csak fucsának érzem a viselkedésemet. Van valami "lelki" vagy milyen betgeségem, ha:


Nagyon gyakran beszélek magamban. És a baj hogy van mikor "veszekszem" és nem értek egyet saját magammal.


Gyakran változtatni akarom a személyiségemet. Mármint úgy értem, hogy emberekhez igazodva, ha valaki okos, én okosnak tettetem magam. Ha valaki cuki, én érettnek tettetem magam. Nincs meg az a valódi személyiségem.


Van hogy azt képzelem valaki figyel. Álltalában fürdés közben, és mindig azt képzelem, hogy valaki otthon egy gép előtt ül, egy távcsővel a kezében, és úgy figyel. De ha el van húzva az ablakban a függöny, akkor is odaképzelem hogy valaki figyel.


Imádok egyedül lenni. Nem igazán keresem sem a barátaim, sem a szüleim társaságát. Gyakran még zavaró is ha velük kell lennem.


Most hírtelen ennyi jutott eszembe. Alapból amúgy mindenki egy boldog embernek ismer, szóval ezek ilyen belső dolgok. Van valami bajom, vagy csak szimplán hülye vagyok? :D


2018. júl. 18. 22:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Karinthy: "álmomban két kis macska voltam és játszottam egymással"....
2018. júl. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez mi? Érdekfeszítően hangzik:D
2018. júl. 18. 22:51
 3/12 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott még valami ami szokott néha velem lenni. Ha fekszem az ágyban, néha azt képzelem hogy bejön egy rokonom (nemtudom milyen rokon, az arcát sosem képzelem el) és mögém fekszik, és átölel. Ilyenkor néha esküszöm érzem hogy besüpped mellettem az ágy vagy nem is tudom :D
2018. júl. 18. 23:35
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen, az vagy
2018. júl. 19. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De a skizofrének nem tudják hogy azok. Én meg rájöttem, hogy valami nem okés. De kétlem hogy skizo lennék, csak nemtudtam máshogy feltenni a kérdést
2018. júl. 19. 11:02
 6/12 anonim válasza:
Igen, ez lehet a skizofrénia előszele is. Sok skizofrén nagyon is tisztába van a betegségével. Szerintem mond el ezeket amit ideírtál egy olyan személynek akiben megbízol, majd ő segít.
2018. júl. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tizenéves tini vagyok még. A barátaim nem nagyon tudnának segíteni, az lenne a megoldás ha pszichológushoz mennék, de a szüleim nem visznek el, mert nem hisznek abban hogy bajom van. Bár őszintén ezek tényleg nem nagy gondok. Együtt lehet élni velük
2018. júl. 19. 15:17
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem nagy gondok, de szakorvoshoz kell vele fordulni. Tünetmentes lehetsz utána!
2018. júl. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Együtt lehet élni vele egy ideig. Inkább most menj szakemberhez mint később.
2018. júl. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De ha nem tudok... :/
2018. júl. 19. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!