Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek a tömegtől?

Félek a tömegtől?

Figyelt kérdés

2 évvel ezelőtt voltam egy koncerten a Papp László Sportarénában. Előtte csak nagyon kiskoromban voltam ott, úgyhogy nem emlékeztem, nem tudtam mekkora. Teltház volt, tehát kb. 13 ezer ember ott volt, a székek pedig közel voltak egymáshoz. Direkt nem a színpad elé vettünk állójegyet, mert ott nagy tolongás is volt és drága is volt. Szóval nekem akkor volt először az, hogy ekkora tömegben voltam. A koncert még nem kezdődött el, de mi már ott ültünk. Kicsit talán levegőtlen volt a helység, de fújtak be levegőt valahonnan. Nekem ki kellett mennem a mosdóba, mert nem éreztem jól magam, majd visszamentem és a biztonság kedvéért mondtam anyának is, hogy nem minden oké. Kicsit ciki volt, mert ott voltak az unokatesómék is, apám is, összesen 6-an voltunk és nem akartam 5 ember szórakozását elrontani. Nem volt jó a közérzetem és kicsit hányingerem volt, rossz volt nézni, hogy az unokatesóm eszik és energiaitalt iszik, ami még ragacsos, cukros is volt és olyan szaga is volt. Persze a koncertet nem tudtam igazán élvezni, mert mindvégig feszült voltam, hogy nehogy még rosszabbul legyek vagy hányjak. Végül csak a vége felé nyugodtam meg és lettem jobban.

Akkoriban sokat gondolkoztam, hogy ez miért volt, de nem tudom másra fogni, csak a tömegre. Azóta nem mentem az Arénába, pedig a 12-13 ezer ember ahhoz képest még kevés is, külföldön akár több százezres befogadóképességű stadionok vannak. Na, oda sem mennék, az biztos.

De azt vettem észre, hogy azóta mindig egy kicsit ódzkodom azoktól a helyektől, ahol sok ember van. Például van bennem egy kicsi félsz színház vagy mozi előtt, pedig ott annyira rengeteg ember nincs. Moziba például ha teltház van, nem szívesen megyek (nem is voltam még olyan vetítésen) és mindig leghátulra ülök, mert azt szeretem és sosem a sor közepébe, hanem a szélére inkább, ha van hely. Egyrészt így nekem jobb, másrészt, ha bármi van, ki tudok menni anélkül, hogy megzavarjak idegen embereket. Ha koncertre megyek, most már nem megyek be az első sorba (régen volt rá példa) meg a tömegbe, inkább hátul vagy a szélén állok és onnan élvezem a zenét.

Tömegiszonyom van? Szerintem nem, mert kisebb tömegekben semmi bajom, például egy forgalmasabb utcán vagy egy rendezvényen, edzésen ahol sokan vannak, iskolai rendezvényeken, de mégis van valami, mert nagy tömegekbe meg nem megyek, tartok tőle.

16L


2018. júl. 26. 12:13
 1/2 anonim válasza:
Még fiatal vagy, szerintem kinőheted.
2018. júl. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy tömegiszonyod van. Eléggé úgy tűnik. Menj el dokihoz azért, szakember mégiscsak jobban tudja.
2018. júl. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!